Odrzucono projekt ws. Amber Gold

Sejmowa komisja Ustawodawcza odrzuciła projekty uchwał poselskich dotyczące powołania komisji śledczej, która zbadałyby sprawę Amber Gold.

Jeden z projektów przygotowała Solidarna Polska, kolejny był autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Andrzej Duda akcentuje, że idea powołania komisji śledczej, wynika z tego, że klub PiS uważa, iż sprawa Amber Gold i to w jaki sposób do niej doszło odbyła się przy co najmniej bierności ze strony rządzących. 

– Marcin P., który był prezesem tych wszystkich spółek grupy Amber Gold OLT był człowiekiem, który po pierwsze nie powinien zarządzać z tego względu, że był wcześniej karany. I tu jest pytanie: jak to się stało, że sądy w ogóle zarejestrowały tego typu spółki? Jak wyglądała także ta kontrola administracyjna nad sądami? To ma być jedno z zagadnień, którymi zajęłaby się proponowana przez nas komisja śledcza. Druga sprawa, pytanie: Jak wyglądała w tym czasie działalność prokuratury? i trzecia sprawa, właściwie najważniejsza. To jest pytanie o to: jak wyglądała działalność organów administracji rządowej? Przypomnę, że spółki Marcina P. przede wszystkim spółka Amber Gold przez ponad 2 lata nie składała deklaracji podatkowych i nie płaciła żadnych podatków – zaznaczył poseł Andrzej Duda.

Poseł jeszcze przed głosowaniem podkreślał, że PO będzie się starała za wszelką cenę odrzucić projekt.

Pokazanie faktów w sprawie Amber Gold; pokazanie ich publicznie gdzie jak wiemy posiedzenia komisji śledczej są posiedzeniami jawnymi – są media. A więc prawda o aferze Amber Gold zostałaby wyświetlona opinii społecznej. Rzecz jasna zostaną także pokazane kulisy funkcjonowania obecnej władzy, w związku z czym z pewnością nie jest to na rękę posłom koalicji rządzącej, przede wszystkim PO. Obawiam się, że będą oni niezależni od jakichkolwiek kwestii merytorycznych tego wniosku i niezależnie od tego, że ten wniosek jest w tej chwili poprawny. Będą starali się go za wszelką cenę odrzucić, żeby nie dopuścić do tego, aby komisja sejmowa powstała – dodał poseł Andrzej Duda.

Wypowiedź posła Andrzeja Dudy:

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj