[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski: Donald Tusk w 2012 roku zorientował się, iż jego syn został wciągnięty na orbitę zorganizowanej grupy przestępczej

W mojej ocenie na samym początku maja 2012 roku Donald Tusk zorientował się, iż jego syn został wciągnięty niczym sztuczny satelita na orbitę zorganizowanej grupy przestępczej, która funkcjonowała w Gdańsku i nazywała się Amber Gold – mówił na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia” Tomasz Rzymkowski, wiceprzewodniczący komisji ds. afery Amber Gold.

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchała w poniedziałek dwóch prokuratorów z Gdańska – Dariusza Różyckiego oraz Ireneusza Tomaszewskiego. Jak relacjonował poseł Tomasz Rzymkowski, „prokurator Różycki zasłania się niepamięcią, niewiedzą, a momentami twierdzi, że po raz pierwszy słyszy o bardzo istotnych wątkach związanych chociażby z pracami prokuratury, która była w pełni podległa panu prokuratorowi Różyckiemu – (…) w tym przypadku chodzi o Prokuraturę Okręgową w Gdańsku”.

– Całość spraw związanych z kulminacyjnym elementem funkcjonowania piramidy finansowej Amber Gold i spółek zależnych od Amber Gold, czyli całej branży lotniczej pod brandem OLT Express, przypada na aktywność Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Zawiadomienie BGŻ przesłane do delegatury gdańskiej ABW zostało z automatu wysłane do gdańskiej prokuratury, która bardzo długo procedowała, od 24 maja do 5 lipca, kiedy to zaczęły się czynności procesowe związane z Amber Gold. Wyznaczono do tego prokuratora delegowanego z prokuratury rejonowej, (…) czyli niedoświadczonego, który nie miał odpowiednich pozycji, aby podejmować samodzielnie pewne decyzje procesowe. Było to działanie celowe prokurator Hanny Górskiej, która również była świadkiem komisji w ubiegłym tygodniu  – wskazał.

Poseł Kukiz’15 nie ma wątpliwości i stwierdził, iż „były to celowe działania mające na celu utrudnienie toczącego się postępowania. Świadczą o tym chociażby trzy notatki funkcjonariusza ABW ze spotkań w Prokuraturze Okręgowej, Prokuraturze Generalnej w Warszawie, co pokazuje skalę problemu, gdzie uczestniczą osoby z kierownictwa prokuratury lub ABW”.

– Było również spotkanie w Prokuraturze Apelacyjnej w Gdańsku, gdzie funkcjonariusze ABW żalą się, iż na ich wnioski, które dotyczyły postawienia zarzutów i zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, prokuratura i nawet prokurator Różycki twierdzą, iż trudno jest postawić zarzuty, ponieważ brak czynu zabronionego, jak również brak osób, które byłyby poszkodowane. Przypomnę – w tym samym czasie cała polska opinia publiczna obserwuje ogonki, które ustawiają się do oddziałów Amber Gold i próbują wyciągnąć swoje oszczędności, często oszczędności całego życia. Natomiast prokurator twierdzi, że nie może tych czynności podjąć, bo upadek Amber Gold byłby przypisywany funkcjonariuszom prokuratury lub ABW – to wydaje się być kuriozalne – podkreślił.

Mamy do czynienia z szerszą skalą zjawiska. W mojej ocenie na samym początku maja 2012 roku Donald Tusk zorientował się, iż jego syn został wciągnięty niczym sztuczny satelita na orbitę zorganizowanej grupy przestępczej, która funkcjonowała w Gdańsku i nazywała się Amber Gold – oznajmił gość Radia Maryja.

– W tym układzie uczestniczyli oczywiście jego koledzy partyjni z Platformy Obywatelskiej – mam tu na myśli Tomasza Kloskowskiego, prezesa portu lotniczego w Gdańsku. To jest osoba, która przyznała się podczas prac komisji, że on spowodował, iż Marcin P. zatrudnił Michała Tuska. To wywołało podejrzaną furię u Donalda Tuska, przytaczając relacje osób, które obserwowały jego zachowanie. Wezwał szefa ABW gen. Krzysztofa Bondaryka i rozpoczęła się operacja przewracania Amber Gold, ale w sposób całkowicie przewidywalny, sterowalny, aby cała odpowiedzialność spadła na Marcina i Katarzynę P., a prawdziwi mocodawcy, jak również osoby zamieszane w całą tę sprawę, a zwłaszcza prominentni politycy PO absolutnie nie ucierpieli w tym działaniu – mówił poseł Tomasz Rzymkowski.

Całą rozmowę z Tomaszem Rzymkowskim w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl