WSKSiM zorganizowała warsztaty medialne w Miejscu Piastowym

Świat mediów jest w zasięgu ręki. Mogli się o tym przekonać uczniowie Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, którzy wzięli dziś udział w warsztatach medialnych organizowanych przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Radio Maryja i TV Trwam. 

Warsztaty medialne z cyklu „Nowe widnokręgi – Zrozumieć media” łączą wiedzę teoretyczną z nauczaniem praktycznym. Oprócz zapoznania się z działaniem telewizji od kuchni, młodzież ma możliwość obsługiwania kamer, a nawet stworzenia i realizowania własnego programu.

Dla niektórych to świat, którego dotąd nie znali. Dla innych to często jedyna okazja do tego, aby odkryć w sobie talent dziennikarski.

– Z chęcią mógłbym coś takiego robić, jest to bardzo ciekawe – mówił Kacper, uczeń Michalickiego ZSP.

Warsztaty medialne odbywają się w Miejscu Piastowym od ponad 10 lat. Jak mówił dyrektor Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ks. Leszek Przybylski, „oprócz klasycznej edukacji, troski o wiarę, chcemy doświadczyć troski o właściwe rozumienie naszej Ojczyzny. By to było możliwe musimy umieć odczytywać to, co mówi do nas telewizja”.

– Chcemy, aby młodzież, która edukacyjnie związała się ze środowiskiem szkół Michalickich w Miejscu Piastowym, miała pełny obraz tego, jak należy czytać świat opisywany przez media. Warsztaty dziennikarskie organizowane przez WSKSiM oraz TV Trwam, a także Radio Maryja, pokazują nowe horyzonty i w jakimś sensie też perspektywę, w której należy odczytywać informacje, jakie podają media – zaznaczył ks. Leszek Przybylski.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej przeprowadziła już wiele takich spotkań na terenie całej Polski. Warsztaty z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, czego dowodem jest ich cykliczność.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl