WSKSiM: Ruszają kolejne warsztaty dla młodzieży

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ruszają kolejne warsztaty wakacyjne dla młodzieży. Spotkanie odbywa się pod hasłem „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

Wydarzenie zainaugurują dziś zajęcia muzyczne. Jutro młodzież rozpocznie warsztaty telewizyjne, radiowe, prasowe, taneczne i informatyczne. W planie jest też zwiedzanie TV Trwam i Radia Maryja oraz toruńskiej starówki.

Ponadto młodzi ludzie będą mieli okazję wysłuchać m.in. wykładu na temat konfliktów zbrojnych. O szczegółach mówi o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

W sobotę w ramach seminarium Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej wykład wygłosi dr Jan Wiśniewski z WSKSiM. Będzie mówił o konfliktach o podłożu religijnym we współczesnym świecie. Jego wykład będzie współbrzmiał z otwarciem wystawy „Nasze milczenie jest wstydem – prześladowania i konflikty religijne we współczesnym świecie”. Młodzież będzie miała okazję zapoznać się z tymi problemami, które są współczesną bolączką. Myślę, że szczególnie dla wrażliwej młodzieży będzie to bardzo wartościowe – zaznacza o. dr Zdzisław Klafka.

Wakacyjne warsztaty dla młodzieży zakończą się w niedzielę. W tegorocznych zajęciach weźmie udział ponad 200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Warsztaty w toruńskiej uczelni odbywają się cyklicznie. Są organizowane w okresie ferii i wakacji.

RIRM

drukuj