fot. twitter.com/jacob_jozwiak

Studenci WSKSiM pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

W Parku Pamięci Narodowej hołd Żołnierzom Niezłomnym oddała społeczność Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. W trakcie uroczystości studenci odpalili race i śpiewali patriotyczne pieśni.

Park Pamięci Narodowej. Miejsce, która upamiętnia bohaterów. Tych, którzy w okresie II wojny światowej ryzykując własne życie, nieśli pomoc ściganym i okrutnie mordowanym przez niemieckiego okupanta Żydom. To miejsce to symbol, symbol wierności Polsce. To miejsce to także symbol krwi przelanej w obronie Ojczyzny. Dlatego dziś nie mogło tutaj zabraknąć hołdu oddanego Żołnierzom Niezłomnym.

W Parku Pamięci Narodowej zgromadzili się dziś studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Śpiewali patriotyczne pieśni. Odpalili race.

– Warto upamiętniać Żołnierzy Niezłomnych, ponieważ oni, mimo zakończenia II wojny światowej walczyli z reżimem komunistycznym o to, by żyć w wolnej Polsce. Podjęli nierówną walkę z totalitaryzmem komunistycznym, oddali swoją młodość, przelali krew, oddali to, co mieli najcenniejsze, swoje życie, za naszą wolność – powiedział Mateusz Hanusiak, organizator wydarzenia i przewodniczący Samorządu Studenckiego WSKSiM.

Uroczystość upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych została zorganizowana już rok temu. Tym razem udało się powiększyć liczbę odpalonych rac do stu.

(tak było rok temu)

TV Trwam News

drukuj