fot. Monika Szymborska/wsksim.edu.pl

W WSKSiM trwają wakacyjne warsztaty dla młodzieży

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej rozpoczęły się wakacyjne warsztaty dla młodzieży. Młodzi z całej Polski mogą rozwijać talenty muzyczne i poznawać tajniki dziennikarstwa.

Jak co roku, kampus toruńskiej uczelni zgromadził młodych ludzi na wakacyjnych warsztatach.

– Szczególnie gorąco pozdrawiam tych, którzy przyjechali po raz pierwszy. I od razu mówię, czekaliśmy na was, na was wszystkich, naprawdę – zapewniał rektor uczelni o. dr Zdzisław Klafka.

W tym roku warsztaty odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

– Jest to pewna trudność, ale reszta się nie zmieniła. Ja bym powiedziała, że jest jeszcze większy entuzjazm. Oni są jacyś spragnieni tego wszystkiego – wskazała prowadząca warsztaty muzyczne Marzena Małkowicz z zespołu „Lumen”.   

Wczoraj swoje zajęcia rozpoczęła grupa muzyczna.

– Bardzo dużo jest warsztatów, grania i ćwiczenia. Ciągłe godziny, mamy krótkie przerwy, ale głównie gramy i ćwiczymy – mówiła uczestniczka Zosia.

Zosia na warsztaty przyjechała po raz pierwszy. Jednak zajęcia nigdy się nie nudzą, bo są też tacy, którzy Toruń odwiedzają co roku w sierpniu.

– Ta atmosfera, to wszystko co tutaj wchłonęli w poprzednich latach, pociąga ich. I właśnie o to chodzi, żeby młodzież pociągać dobrem, dawać im dobry przykład, dobre propozycje – zwrócił uwagę Zbigniew Małkowicz z zespołu „Lumen”.

Magda przyjechała tutaj po raz dziesiąty.

– Głównie dlatego, że mam tutaj dużo znajomych, których poznałam już bardzo dawno temu i jest tu bardzo rodzinna atmosfera, ale też dlatego, żeby podszkolić swoje umiejętności – powiedziała.  

A tego na warsztatach nie brakuje. Zajęcia łączą teorię z praktyką.

– Prowadzimy dla nich warsztaty typowo dziennikarskie, czyli telewizyjne i radiowe oraz warsztaty informatyczne, bardzo ciekawe, które prowadzą studenci ostatniego roku informatyki. Są też warsztaty taneczne, warsztaty aktorskie i nowość: mamy warsztaty medyczne – poinformowała prorektor uczelni dr Maria Laska.

Od października w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej studenci będą mogli uczyć się na kierunku pielęgniarstwo. A to nie jedyna nowość. Uczelnia wprowadza także dodatkowe specjalności.

– Na studiach pierwszego stopnia jest dziennikarstwo kulturowe, na dziennikarstwie drugiego stopnia jest dziennikarstwo śledcze i zarządzanie mediami cyfrowymi. Nowy kierunek na politologii związany jest z zarządzaniem i administracją – podkreśliła dziekan uczelni dr Dorota Żuchowska.  

Więcej informacji można uzyskać na stronie uczelni www.wsksim.edu.pl.

Więcej o tegorocznych warsztatach powiedział o. Dawid Wilczyński w audycji „Aktualności dnia”. Z tematem można zapoznać się [tutaj].

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl