Studenci z programu Erasmus w WSKSiM

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej  w Toruniu od kilku lat bierze aktywny udział w międzynarodowym programie Erasmus. Dziś w ramach programu naukę rozpoczęły kolejne osoby.

– Erasmus daje ogromne możliwości wyjazdów, szczególnie dla studentów, jeżeli chodzi o studia i praktyki. Warto wyjechać i poznać inne kultury, innych ludzi, inne narodowości, ale również inne systemy nauczania – mówi dr Dorota Piersa-Cywińska, koordynator programu Erasmus w WSKSiM w Toruniu.

W tym roku akademickim po raz pierwszy w toruńskiej uczelni naukę rozpoczęli studenci z zagranicy.

– Do WSKSiM przyjeżdżają głównie studenci z Turcji i Hiszpanii. Są to głównie te dwa kraje, które ponoć uwielbiają Polskęmówi dr Dorota Piersa-Cywińska.

Dziś w ramach Erasmusa naukę rozpoczęły kolejne osoby.

– Jestem z Bangladeszu to jest mój przyjaciel Nawit Kajumi z Afganistanu. Podjęliśmy studia w Turcji i jesteśmy teraz na programie Erasmus – mówi jeden z uczestników programu Erasmus.

– Mieliśmy do wyboru dwa kraje Belgię i Polskę. Wybrałam Polskę bo jest mi bliższa nie wiem dlaczego. Zajęcia w Turcji są bardziej teoretyczne tutaj będę miała więcej praktyki. Dlatego wybrałam Toruń – stwierdza studentka z Turcji.

WSKSiM w Toruniu cieszy się dużym prestiżem za granicą. Uczelnia współpracuje już z 28 uczelniami Europy i świata. Ostatnią umową, jaką podpisała jest porozumienie Papieskim Uniwersytetem laterańskim.

TV Trwam News

drukuj