Rodziny i mieszkańcy w proteście solidarnościowym przed JSW

Przed budynkiem JSW rozpoczął się protest solidarnościowy rodzin górniczych i mieszkańców miasta ze strajkującymi górnikami. Prawdopodobnie dziś odbędzie się też protest młodzieży z Jastrzębia.

Po południu zbierze się sztab protestacyjny regionalny i będzie opracowywał akcje wspierające górników JSW.

Ponad 5 tys. 300 pracowników JSW kontynuuje strajk na powierzchni, 19 osób prowadzi protest głodowy. Związkowcy domagają się odwołania prezesa JSW Jarosława Zagórowskiego.

We wtorek w Warszawie ma się zebrać Rada Nadzorcza JSW, w czasie której ma się rozpocząć zapowiadany przez resort skarbu audyt kosztów spółki.

Czekamy na konkrety, a jak na razie wszystko się opóźnia – mówi Piotr Szereda. Rzecznik sztabu protestacyjnego JSW dodał, że górnicy będą protestować do skutku.

Działania są bardzo spóźnione, ponieważ w zeszłym tygodniu w piątek podpisaliśmy protokół uzgodnień i porozumień. Poszliśmy z tym do górników i przedstawiliśmy go. Natomiast mediator, strona obserwacyjna, także zarząd, mieli się z nami spotkać w jak najszybszym terminie. Niestety, do tego spotkania nie doszło. W związku z tym jesteśmy zawieszeni w próżni. Nadzór właścicielski jest w świetnym humorze, lekceważąc przy tym 26 tys. ludzi. Koledzy są w dobrej kondycji psychicznej. Koledzy i koleżanka prowadzą strajk głodowy. W akcji jest 5 tys. górników, którzy mają dniówki strajkowe, ale też ok. 500 ludzi podczas nawet dniówek urlopowych, wspiera nas w tej akcji. Jesteśmy w bardzo dobrej kondycji psychicznej, bojowo nastawieni – podkreśla Piotr Szereda.

Strajk w JSW rozpoczął się 28 stycznia, po ogłoszeniu przez zarząd planu oszczędnościowego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl