Zimowe warsztaty dziennikarskie w WSKSiM

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ruszyły zimowe warsztaty dziennikarskie. Do toruńskiej uczelni zawita grupa muzyczna. Spotkanie z uzdolnioną młodzieżą śpiewającą i grającą na instrumentach prowadzi zespół New Life`m.

Tegoroczne zimowe warsztaty dziennikarskie – po raz kolejny organizowane w WSKSiM – odbywają się pod hasłem: „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”. Zajęcia prasowe, radiowe, telewizyjne i informatyczne będą przebiegały pod okiem specjalistów, którzy na co dzień pracują w środkach masowego przekazu. Nie zabraknie także warsztatów politologicznych, aktorskich, tanecznych i muzycznych. Te ostatnie rozpoczynają się już dziś.

Zajęcia muzyczne w tym roku będą polegały na tym, że muzycy będą spotykać się z konkretnymi instrumentalistami bądź wokalistami, np. gitarzyści ze sobą, klawiszowcy czy gitarzyści basowi, także ci, którzy śpiewają, sekcja smyczkowa będzie miała osobne spotkania. Później będziemy to razem łączyć i z tego powstanie – mam nadzieję – piękny zespół, piękny chór, co uświetni koncertem zespołu New Life’m z młodzieżą warsztatową, w sobotę wieczorem -powiedział o. Marcin Krupa CSsR, koordynator warsztatów dziennikarskich w WSKSiM.

Warsztaty organizowane przez toruńską uczelnię z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To z kolei sprawia wielką radość tym, którzy zajmują się ich przygotowaniem.

Bardzo się cieszymy, że tak wiele osób z całej Polski, i nie tylko, przyjeżdża do Torunia. Bardzo się cieszymy ze spotkania z nimi i już w tym momencie niecierpliwimy się, jakie będą rezultaty tych warsztatów, bo zawsze na takich warsztatach powstaje coś ciekawego. Młodzież jest kreatywna, co chwilę wymyśla coś nowego, ma pomysły dotyczące różnorakich spraw od rozrywki po rzeczy bardzo poważne. Dlatego czekamy na to, co będzie na tych warsztatach – podkreśla o. Marcin CSsR.

Osoby, które po raz pierwszy przybędą na warsztaty, będą miały możliwość zwiedzania Radia Maryja i TV Trwam.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl