[TYLKO U NAS] Dr. D. Żuchowska: Wiele osób, które przyjeżdżało na warsztaty staje się naszymi studentami. Jest to miłe, ponieważ spotykamy ich po raz kolejny w czasie zajęć

Przygotowano całą gamę warsztatów. Od ubiegłego roku w naszej ofercie są warsztaty medyczne. Podczas nich pracownicy, którzy wykładają i uczą u nas na kierunku pielęgniarstwo, razem ze studentami pielęgniarstwa przypominają o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazują, jak wykonać podstawowe czynności medyczne – mówiła dr Dorota Żuchowska, dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej już po raz kolejny organizuje wakacyjne warsztaty dla młodzieży, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Dr Dorota Żuchowska zdradziła, jak wyglądają przygotowania do tego wydarzenia.

Uczelnia przygotowuje się pod względem organizacyjnym, to znaczy przyjeżdżają opiekunowie grup, bo zgodnie z rozporządzeniami Ministerstwa Edukacji i Nauki każda grupa ma zapewnionego swojego opiekuna, który przeszedł odpowiedni kurs kwalifikacyjny. Przygotowujemy się również pod względem związanym z bezpieczeństwem epidemiologicznym – to znaczy maseczki, opieka pielęgniarki, wietrzenie sal i wszystko to, co jest potrzebne. Z drugiej strony uczestnicy warsztatów na pewno przygotowują się, aby przyjechać do Torunia z różnych odległych stron Polski – mówiła dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Uczelnia słynie z warsztatów dziennikarskich, ale od ubiegłego roku w ofercie można znaleźć także warsztaty medyczne, które prowadzą wykładowcy wraz z studentami pielęgniarstwa.

Przygotowano całą gamę warsztatów. Od ubiegłego roku w naszej ofercie są warsztaty medyczne. Podczas nich pracownicy, którzy wykładają i uczą u nas na kierunku pielęgniarstwo, razem ze studentami pielęgniarstwa przypominają o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazują, jak wykonać podstawowe czynności medyczne – zaznaczyła gość „Aktualności dnia”.

Dr Dorota Żuchowska zwróciła uwagę, że wiele osób, które przyjeżdżało na warsztaty stało się studentami uczelni.

Wiele osób, które przyjeżdżało na warsztaty staje się naszymi studentami. Jest to miłe, ponieważ spotykamy ich po raz kolejny w czasie zajęć i przypominamy sobie, jak uczestniczyli w tych warsztatach. Młodzi ludzie często mają już wcześniej określone wybory dotyczące kierunku studiów, a jeżeli jeszcze nie mają, to mają okazję zobaczyć, jak wygląda np. praca dziennikarza – powiedziała.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej ma w swojej ofercie studia licencjackie i magisterskie, ale również studia podyplomowe na wielu ciekawych kierunkach.

Jeżeli chodzi o studia podyplomowe, to chciałam zwrócić uwagę na ważną kwestię: są to studia, które można podjąć po licencjacie, co za tym idzie – nie trzeba czekać do studiów magisterskich, można jeszcze gdzieś studiować, a dodatkowo w naszej uczelni wybrać któryś z ciekawych kierunków. Należy wspomnieć, że są też kierunki dofinansowane np. polityka gospodarcza – finansów i bankowości, ekologia i zarządzanie – wyjaśniła dziekan WSKSiM.

Całą rozmowę z dr Dorotą Żuchowską można odsłuchać [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj