fot. Tomasz Grzyb

Warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” w Ostrołęce

Dziennikarze, operatorzy kamer i dźwiękowcy Telewizji Trwam oraz Radia Maryja znów wyruszyli w Polskę, aby zdradzać młodym ludziom tajniki mediów. Tym razem warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” odbyły się w Ostrołęce.

Wiele kryje się pod pojęciem mediów. Na osobach, które je tworzą, spoczywa odpowiedzialność, ponieważ są zobowiązane do przekazywania prawdy. W dzisiejszych czasach częściej mamy do czynienia z manipulacją i kłamstwem. Jak je rozpoznać? Tego dowiedziała się młodzież z Liceum Klasycznego im. Papieża Jana Pawła II w Ostrołęce od pracowników Telewizji Trwam i Radia Maryja.

– W warsztatach młodzi ludzie wraz z opiekunami mogą dowiedzieć się o tych wszystkich zagadnieniach. Są bardzo zadowoleni, że warsztaty rzeczywiście dają im takie możliwości – podkreślał dyrektor liceum w Ostrołęce, Henryk Gut.

Oferta warsztatów jest różna. Uczestnicy mają okazje nagrać własny materiał, poprowadzić wiadomości czy prognozę pogody.

– Mieliśmy okazje użyć, przetestować oraz zobaczyć pracę, którą wykonują dziennikarze, operatorzy kamer oraz zdobyć troszeczkę doświadczenia – wskazał jeden z uczestników warsztatów.

Warsztaty to tylko namiastka umiejętności, które zdobywają studenci Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

 

TV Trwam News

drukuj