fot. pixabay.com

Toruń walczy z pandemią

Koronawirus ciągle rozprzestrzenia się w Polsce. Liczba zachorowań i zgonów rośnie. Do walki z epidemią włączają się samorządy.

Toruń, tak chętnie odwiedzany przez turystów, opustoszał jak nigdy wcześniej. Miasto zmaga się z epidemią koronawirusa. Dramatyczna sytuacja panuje na oddziale hematologii Szpitala Miejskiego. Liczba osób zarażonych rośnie.

To  głównie pracownicy szpitala – lekarze i personel medyczny – wskazał Michała Zaleski, prezydent Torunia.

– Do 22 wcześniej pozytywnych wyników dołączyło 8 kolejnych głównie spośród personelu medycznego. To zmniejsza potencjał leczniczy tego szpitala. Oddział hematologii został zamknięty, prowadzona jest tam dokładna, szczegółowa dezynfekcja. Natomiast czynne są pozostałe oddziały – mówił gospodarz grodu Kopernika.

Swoją działalność ograniczyła również Miejska Przychodnia Specjalistyczna.

– Nie prowadzi, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, działalności rehabilitacyjnej, ani w swoim budynku, ani w budynki ośrodka rehabilitacji dzieci i młodzieży przy ulicy Łyskowskiego. Zawiesiła także działalność w zakresie chorób metabolicznych, okulistyki, laryngologii, zdrowia psychicznego, ortodontyki i w zakresie endoskopii – akcentował Michała Zaleski.

Niepokojąca jest sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera, gdzie u jednej z lekarek potwierdzono koronawirusa.

Prezydent Michała Zaleski wskazał, że dołoży wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta. Toruń dołączył do powołanej przez wojewodę kujawsko – pomorskiego „grupy zakupowej”. Chodzi o zakup maseczek medycznych.

– Jest możliwość zakupu 200 tys. sztuk masek medycznych FFP 2, to podobno już najwyższy poziom takich masek dla potrzeb osób, które mogą mieć lub mają potencjalny kontakt z osobami chorymi, bądź takimi, które są podejrzewane o nosicielstwo wirusa – mówił Michała Zaleski.  Toruń na zakup masek przeznaczył 300 tysięcy złotych.

Aby ograniczyć niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania wirusa miasto systematycznie wprowadza kolejne środki bezpieczeństwa. Na przejściach dla pieszych, na których do tej pory działały przyciski do wzbudzenia zielonego światła, sygnalizacja będzie się uruchamiać automatycznie. Ponadto wyłączone z użytku zostały rowery miejskie. Tak samo będzie z elektrycznymi hulajnogami.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl