fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Stan jednego z pacjentów zarażonych koronawirusem jest poważny

Stan jednego z pacjentów zarażonych koronawirusem jest poważny – poinformował wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Na Dolnym Śląsku wykryto wirusa u dwóch osób. W szpitalach przebywa 50 pacjentów z podejrzeniem choroby, 235 osób jest w kwarantannie.

Stan pacjenta w przeciwieństwie do pacjenta numer jeden jest poważny. Pacjent właściwie już w stanie ciężkim został przyjęty na oddział. Jest to osoba, która spełnia kryteria właściwie wszystkich grup ryzyka. Dobrą wiadomością jest to, że z racji wieku, osoba ta miała stosunkowo niewielką liczbę kontaktów. Wszystkie te osoby, a jest ich niewiele, z którymi był kontakt osoby zarażonej wirusem przebywają w kwarantannie – powiedział wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Wojewoda dolnośląski zwrócił też uwagę na to, że przypadki zachorowań będą się pojawiać. Region podejmuje działania profilaktyczne. W oddziałach zakaźnych powstają nowe miejsca do hospitalizacji pacjentów. Od soboty działa też sztab kryzysowy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl