fot. twitter.com

W Polsce zaczyna brakować krwi

Zaczyna brakować krwi – alarmują pracownicy banków krwi w całej Polsce. W obliczu pandemii koronawirusa wielu ludzi zrezygnowało z oddawania krwi. 

Szpitale odwołują wiele planowanych operacji. Krew jest jednak cały czas potrzebna.

– Krew jest potrzebna na co dzień. Dla pacjentów onkohematologicznych, jak i pacjentów z nagłymi krwawieniami, krwotokami po urazach komunikacyjnych – powiedziała Jolanta Raś, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

W bankach krwi kończą się jednak zapasy. W obliczu epidemii wiele osób rezygnuje z oddawania krwi – mówiła Jolanta Raś, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

– Liczba osób, które zgłaszają się do oddania krwi, zdecydowanie zmalała – oznajmiła Jolanta Raś.

Pracownicy banków krwi oraz lekarze apelują, żeby nie rezygnować w tym trudnym okresie z oddawania krwi. Procedura jest bardzo bezpieczna. Wprowadzone zostały też dodatkowe wymagania.

– Wprowadziliśmy dodatkowe kryteria dotyczące dyskwalifikacji osób, które wróciły z zagranicy, miały potencjalny kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy i podlega kwarantannie – podsumowała kobieta.

Banki krwi zachęcają do pomocy szczególnie honorowych dawców krwi, na których zawsze można liczyć.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl