fot. Shutterstock

Kapłani nie zostawili swoich wiernych w obliczach pandemii koronawirusa

Wychodzą z Najświętszym Sakramentem na ulice miast, proponują rekolekcje w internecie, transmitują codzienną Mszę św. Księża – mimo epidemii koronawirusa – chcą być blisko wiernych. I za tę apostolską gorliwość w niedzielę dziękował im Ojciec Święty Franciszek.

Każdego dnia księża w całej Polsce sięgają po różaniec. O godz. 20.30 klękają, by modlić się wspólnie z wiernymi. Za chorych, za zmarłych, za tych, którzy próbują zatrzymać epidemię.

– Drodzy bracia i siostry. Zapraszam was do wspólnej modlitwy – mówił ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Do takiej modlitwy wiernych zachęcał również biskup koszalińsko-kołobrzeski ks. bp Edward Dajczak. Tłumaczył, by czas spędzony w domu był czasem spotkania z Bogiem.

– Wiary uczymy się przez doświadczenie i świadectwo. Nie można jej – to mocne określenie ks. kard. Ratzingera – nie można jej przedstawić abstrakcyjnie – powiedział ks. bp Edward Dajczak.

Ks. bp Edward Dajczak prowadzi rekolekcje za pośrednictwem mediów z myślą zwłaszcza o tych wiernych, którzy już nie mają możliwości uczestniczyć w takich rekolekcjach w parafiach.

Każdego dnia rano w internecie transmitowana jest Msza św., której przewodniczy metropolita łódzki ks. abp Grzegorz Ryś. I dziś mówił wiernym o tym, jak odczytywać to, co dzieje się przecież wokół epidemii.

– Ten czas nas wybija nieraz z takich prostych rozwiązań, mechanicznych, takiego zwykłego myślenia. Wymaga od nas decyzji, które są nieraz paradoksalne, ale rozwiązaniem tych wszystkich paradoksów jest miłość – oznajmił ks. abp Grzegorz Ryś.

Także metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski pozostaje w kontakcie z wiernymi. I także sięga tutaj po media archidiecezji. Wczoraj w trakcie niedzielnej Mszy św. przypomniał słowa Matki Bożej „Zróbcie wszystko to, co powie wam mój Syn”.

– Dajcie się prowadzić Ewangelii, wierzcie w tę Ewangelię. Według niej kształtujcie swoje życie – mówił ks. abp Marek Jędraszewski.

W wielu miastach kapłani wychodzą na ulice z Najświętszym Sakramentem.

Również wiele parafii prowadzi transmisje w internecie z Mszy św. Eucharystia każdego dnia jest też transmitowana na antenie Telewizji Trwam. O godzinie 13.30.

We wtorek rozpoczynamy rekolekcje na antenie Radia Maryja, które poprowadzi ks. abp Wacław Depo – poinformował dyrektor rozgłośni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Rekolekcje będą trwały od wtorku do czwartku (od 17-19 marca), czyli do uroczystości św. Józefa, na antenie Radia Maryja o godz. 8.30 i 17.10 – wskazał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja

To wszystko pokazuje, że kapłani nie zapomnieli o wiernych. O czym wczoraj przed modlitwą Anioł Pański mówił Ojciec Święty Franciszek.

– W tych dniach wychodzi kreatywność kapłanów. Kapłani na wiele sposobów chcą być blisko swojego ludu, ludu opuszczonego – podsumował Papież.

To kapłani, którzy wyrażają swoją apostolską gorliwość – dodał Ojciec Święty.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl