fot. PAP/EPA

Węgry: 79 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 12 chorych na Covid-19

Dwanaścioro chorych na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby na Węgrzech, stwierdzono też 79 nowych zakażeń – poinformowano w sobotę na rządowej stronie internetowej poświęconej epidemii koronawirusa w tym kraju.

Liczba wszystkich pacjentów zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem wzrosła tym samym do 335, zaś liczba wszystkich wykrytych do tej pory zakażeń do 2942.

625 osób uznano za wyleczone. Obecnie w szpitalach leczonych jest 1008 chorych, przy czym 52 oddycha przy pomocy respiratora. Domowej kwarantannie podlega niecałe 11 tys. osób.

Od poniedziałku na większości obszaru Węgier nastąpi pewne złagodzenie restrykcji wprowadzonych w związku z epidemią: będzie można otworzyć sklepy bez ograniczeń godzinowych, a także będą mogły działać tarasy i ogródki restauracji i kawiarni. Będzie też można chodzić na plaże.

Premier Viktor Orban powiedział w piątek, że 80 proc. zgonów chorych na Covid-19 przypada na Budapeszt i okalający go komitat (województwo) Pest, i z tego powodu rząd pozostawił w mocy ograniczenia dotyczące Budapesztu i niektórych okolicznych powiatów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl