fot. pixabay.com

Rząd odnotowuje więcej zakażeń SARS-CoV-2. Rekordowa jest także liczba wykonywanych testów

Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Resort zdrowia odnotował dziś ponad 35 tys. nowych przypadków przy 107,7 tys. wykonanych testów. Minister zdrowia zapowiedział wprowadzenie pełnomocnika do szpitala na Solcu.

W ocenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego jest to sytuacja ekstraordynaryjna. Szczególnie źle wygląda ona w trzech regionach: na Mazowszu, Śląsku i w Wielkopolsce.

Minister wskazywał też na złą współpracę władz Warszawy z wojewodą mazowieckim. Podkreślił, że w obecnej sytuacji nie będzie tego tolerował.

– Mamy sytuację, w której karetki mają problem (trzeba to wyraźnie powiedzieć) ze znalezieniem miejsc dla pacjentów, więc sytuacja w Warszawie jest krytyczna i ma największe znaczenie. Pan wojewoda, Konstanty Radziwiłł, zgłosił wniosek o wprowadzenie pełnomocnika do szpitala na Solcu, który jest szpitalem patronackim dla Szpitala Południowego. Głównym powodem tego wniosku była sytuacja nieudostępnienia miejsc pacjentom w szpitalu tymczasowym – powiedział Adam Niedzielski.

Minister zauważył, że Szpital Południowy deklarował możliwość sprawowania opieki nad ok. 300 pacjentami, a obecnie opiekuje się 50.

Szef resortu zdrowia poinformował, że udało się wytypować kandydata, który będzie mógł pełnić rolę pełnomocnika szpitala na Solcu. Jest nim dr nauk. medycznych Ewa Więckowska.

Minister Adam Niedzielski podkreślił, że wszyscy musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w najbliższych dniach sytuacja nie będzie się poprawiała.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1365300588553121802

RIRM

drukuj