By Dawid Galus - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35538184

Toruń: koncert patriotyczny orkiestry symfonicznej oraz śpiewanie hymnu – w sieci

Wirtualny koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i film ze śpiewania hymnu z orkiestrą — to toruńskie sposoby na uczczenie Dnia Flagi oraz Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Odbiorcy będą mogli uczestniczyć w tych wydarzeniach za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wirtualny koncert patriotyczny TOS zaplanowano 2 maja o godzinie 18.00. Transmisja będzie dostępna na Facebooku, Instagramie i YouTubie. Zaśpiewają Urszula i Krystian Psujek, którym towarzyszyli będą muzycy — Robert Łaguniak, Marta Gidaszewska (oboje na skrzypcach), Karolina Sekuła (fortepian) i Magdalena Bazylko (akompaniament). Wydarzenie poprowadzi Anna Morawska.

„3 maja w samo południe na profilach społecznościowych Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej obejrzymy film będący efektem projektu +Zaśpiewaj hymn z TOS+” – poinformował Urząd Miasta Torunia na swojej stronie internetowej.

W akcję z okazji 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski i obchodów Narodowego Święta Konstytucji torunianie mogli włączyć się od dłuższego czasu.

Było to możliwe dzięki przygotowaniu filmów z wykonaniem Mazurka Dąbrowskiego.

„Torunianie mogli dołączyć do akcji przez nagranie swojego śpiewu według parametrów zadanych przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. Do finalnej wersji materiału użytych zostało pierwszych sto nadesłanych nagrań. Materiały wideo zostaną dołączone do ścieżki dźwiękowej zrealizowanej przez muzyków orkiestry i partnera akcji” – dodał Urząd Miasta.

Oba wydarzenia mają pozwolić w wirtualnej formie na wspólne świętowanie Dnia Flagi i kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl