fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Harcerze w Łódzkiem na Dzień Flagi i 3 maja #RazemAleOsobno

Druhny i druhowie z województwa łódzkiego zamierzają świętować 2 i 3 maja, ale z powodu epidemii, harcerze z ZHP uroczyste obchody przenoszą do internetu – poinformował rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP pwd. Artur Kwiatkowski.

Z uwagi na epidemię koronawirusa, harcerze Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego (CŁ ZHP) dzień Flagi (2 maja) i Święto Konstytucji (3 maja) będą obchodzić w internecie – przekazał rzecznik prasowy CŁ ZHP przewodnik Artur Kwiatkowski.

„Funkcjonujemy w rzeczywistości spowodowanej epidemią koronawirusa. Chcemy jednak pokazać naszym zuchom i harcerzom, a także Polakom, mieszkańcom województwa łódzkiego, że nawet nie wychodząc z domu możemy świętować i pokazywać nasz radosny patriotyzm” – powiedział pwd. Artur Kwiatkowski.

Rzecznik dodaje, że dzięki nowoczesnemu przekazowi, w sieci odbywają się harcerskie zbiórki i spotkania.

„W ten sam sposób harcerki i harcerze postanowili świętować majowe święta” – zapewnił Kwiatkowski.

Z okazji Dnia Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w internecie zorganizowano m.in. konkurs fotograficzny dla zuchów i harcerzy na zdjęcie z polskim barwami narodowymi. Biało-czerwone fotografie zamieszczone będą na profilach internetowych i opatrzone zostaną hasztagami #świętoflagiwdomu oraz #łódzkabiałoczerwona.

PAP

drukuj