fot. youtube.com

Łódzkie: Straż Graniczna przejęła susz tytoniowy o wartości 3,2 mln zł

Funkcjonariusze Straży Granicznej przejęli na jednej z posesji w woj. łódzkim 6,5 tony suszu tytoniowego o szacunkowej wartości ponad 3,2 mln zł – poinformowała w środę rzecznik Warmińsko-mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Mirosława Aleksandrowicz.

Według rzeczniczki działania warmińsko-mazurskiej SG doprowadziły do rozbicia grupy przestępczej zajmującej się produkcją i sprzedażą suszu tytoniowego. Funkcjonariusze ustalili, że na terenie woj. łódzkiego działa nielegalna krajalnia suszu tytoniowego. Pod koniec lutego wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej w Łodzi przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze na terenie kilku posesji w powiecie sieradzkim i poddębickim.

„Na jednej z posesji, na gorącym uczynku zatrzymano trzech mężczyzn zajmujących się przetwarzaniem suszu tytoniowego, który następnie miał posłużyć do produkcji papierosów” – dodała kpt. Aleksandrowicz.

W przeszukanych pomieszczeniach gospodarczych ujawniono łącznie 6,5 tony suszu tytoniowego o szacunkowej wartości ponad 3,2 mln zł. Zabezpieczono również maszyny służące do przetwarzania tytoniu.

Zatrzymanym postawiono zarzuty posiadania i nabywania nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Poddębicach sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Dalsze czynności w tej sprawie – pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu – prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

PAP/RIRM

drukuj