fot. niemaGOtu

[TYLKO U NAS] A. Guzdek o koncercie „Mimo pandemii… Jest Nadzieja”: Postanowiliśmy dać ludziom otuchę i skierować ich uwagę na to, co najważniejsze – Triduum Paschalne

Uznałem, że powinniśmy dać ludziom trochę nadziei i czegoś pozytywnego. Zbliżamy się do najważniejszych dla nas Świąt, za chwilę będzie Triduum Paschalne. Chcieliśmy, żeby ludzie skupili się na tym, co jest najważniejsze – mówił Adam Guzdek o idei cyklu koncertów muzyki chrześcijańskiej „Mimo pandemii… Jest Nadzieja”. Inicjator wydarzenia w rozmowie z portalem Radia Maryja zaznaczył, że dochód z inicjatywy zostanie przekazany na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych. Premiera dziś – w Niedzielę Palmową.  

Twórcy polskiej chrześcijańskiej sceny muzycznej zapraszają na cykl koncertów w internecie „Mimo pandemii… Jest Nadzieja” [zobacz więcej].

To pomysł organizatorów widowisk „Betlejem w Polsce”, Chrześcijańskiego Grania oraz „Bądź jak Jezus”. Powstał specjalnie z myślą o tegorocznym Wielkim Tygodniu.

 – Od 6 lat jestem producentem „Betlejem w Polsce”, a od 10 lat „Bądź jak Jezus”. Cały czas leży mi na sercu promowanie muzyki chrześcijan, finansuję i wspieram jak mogę. Obserwując to, co się dzieje, to, że media tak straszą Polaków i wzbudzają niepokój (…), zaczyna narastać w ludziach agresja – uznałem, że powinniśmy dać ludziom trochę nadziei i czegoś pozytywnego. Zbliżamy się do najważniejszych dla nas Świąt, za chwilę będzie Triduum Paschalne, jest Niedziela Palmowa. Chcieliśmy, żeby ludzie skupili się na tym, co jest najważniejsze. Dysponując tym wszystkim, realizując i promując muzykę chrześcijańską, postanowiliśmy stworzyć kanał, który będzie dodawał ludziom otuchy, dawał nadzieję i pozwolił oderwać się od bieżących spraw – wskazał Adam Guzdek, inicjator przedsięwzięcia.

Premiera koncertu odbędzie się dziś o godz. 18.00. Wystąpi zespół „niemaGOtu”. Udział będzie możliwy dzięki stronie internetowej www.fabrykakoncertow.com.pl.

– W niedzielę mamy Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach. Zawsze młodzież w Niedzielę Palmową z palmami świętowała, stąd zespół „niemaGOtu”, który jest twórcą hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Oni podzielą się z nami swoją muzyką, swoim świadectwem, swoimi przeżyciami i wspaniale wprowadzą nas w Triduum Paschalne, żebyśmy mogli skupić się na Krzyżu i na Zmartwychwstaniu. Po koncercie będzie wywiad z Kubą i z Olą. Na pewno będzie to bardzo interesująca rozmowa, która wszystkim tym, którzy zechcą wziąć udział w wydarzeniu i pomóc siostrom, na pewno dodatkowo da wykop duchowy i ubogaci trudny czas, który wspólnie przeżywamy – zapewnił rozmówca Radia Maryja.

Adam Guzdek przyznał, że są już pomysły na kolejne przedsięwzięcia.

– Oczywiście prowadzimy rozmowy, szykujemy kolejne wydarzenia, nie chciałbym jeszcze w tej chwili mówić o tym kto i kiedy, ale być może już na Niedzielę Wielkanocną będzie kolejne bardzo niezwykłe wydarzenie. Chcielibyśmy, żeby ludzie po Bożemu świętowali i żeby Słowo towarzyszyło im cały czas – powiedział inicjator akcji.

Fundusze uzbierane dzięki cyklowi koncertów „Mimo pandemii… Jest Nadzieja”, zostaną przekazane jako wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

– Postanowiliśmy, tak jak „Betlejem w Polsce” cały czas pomaga i wspiera akcje charytatywne, pomagać tym, którzy potrzebują tej pomocy. Wszystkie działania, które podejmujemy od początku, zawsze powierzaliśmy siostrom w zakonach kontemplacyjnych, ich modlitwie. Jesteśmy z nimi w bardzo dobrych relacjach od dawien dawna. Przed każdą realizacją zawsze prosimy siostry o wsparcie modlitewne. Dzisiaj w dobie pandemii – cały czas chodziło mi to po głowie – chcemy wspierać siostry. Pewnego dnia miałem rano maila od sióstr z wielką prośbą o wsparcie i pomoc w tych trudnych czasach. To mnie tylko utwierdziło, że to jest właściwy kierunek. Chcemy, aby ludzie płacąc datki, mogli pomagać siostrom. Jesteśmy skupieni na lekarzach, na szpitalach, tam poszło bardzo dużo środków i wiadomo, że są tam ludzie, którzy muszą to zorganizować, ale my nie możemy tracić z oczu innych, równie ważnych miejsc, które wymagają wsparcia i pomocy – zaznaczył Adam Guzdek.

 Monika Bilska/radiomaryja.pl

drukuj