fot. niemaGOtu

Chrześcijańscy twórcy rozpoczynają cykl koncertów. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc zakonom kontemplacyjnym

Twórcy polskiej chrześcijańskiej sceny muzycznej zapraszają na cykl koncertów w internecie „Mimo pandemii… Jest Nadzieja”. Poprzez zebrane w ten sposób fundusze chcą pomagać potrzebującym, zwłaszcza zakonom kontemplacyjnym. Premiera inicjatywy w Niedzielę Palmową o godz. 18.00.

Cykl koncertów to pomysł organizatorów widowisk „Betlejem w Polsce”, Chrześcijańskiego Grania oraz „Bądź jak Jezus”. Powstał specjalnie z myślą o tegorocznym Wielkim Tygodniu.

– Przełamujemy narzucone przez pandemię trudności i umożliwiamy wysłuchanie w sieci wybitnych twórców polskiej sceny chrześcijańskiej. W tak trudnych czasach, jak obecnie, wszyscy potrzebujemy nadziei. Chcemy  napełnić serca ludzi  modlitwą i muzyką – tłumaczy Adam Guzdek, inicjator przedsięwzięcia oraz organizator wydarzenia „Betlejem w Polsce”.

Do koncertowania w specjalnie utworzonym do tego projektu bezpiecznym studiu nagraniowym  zostali zaproszeni wykonawcy nurtu CCM, czyli współczesnej muzyki chrześcijan.

Kolejne koncerty będą systematycznie realizowane na kanale i stronie www.fabrykakoncertow.com.pl. Każdy z nich będzie dostępny za niewielką opłatą przez dwa tygodnie. W ten sposób organizatorzy zbiorą środki, które pomogą siostrom w zakonach kontemplacyjnych.

– Bowiem one również z powodu epidemii znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Siostry zawsze modlą się za nas, teraz wspólnie możemy im pomoc  – mówi zaangażowany w projekt Michał Guzek.

Adam Guzdek/radiomaryja.pl

drukuj