fot. Monika Bilska

Białoruś: ks. abp T. Kondrusiewicz apeluje do wiernych o pozostanie w domach

Z powodu pandemii koronawirusa ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz wezwał wiernych kościoła katolickiego na Białorusi do pozostania w domach w czasie Wielkiego Tygodnia i korzystania z transmisji nabożeństw w mediach i inernecie – poinformował w piątek portal Catholic.by.

„Zwracam się do wiernych, zwłaszcza do ludzi w starszym wieku, osób z symptomami choroby i do tych, którzy obawiają się zakażenia z prośbą, by w te trudne dni korzystali z udzielonej wcześniej dyspensy, pozostali w domach i uczestniczyli w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem środków masowej informacji” – napisał w komunikacie do duchownych i wiernych metropolita mińsko-mohylewski ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz.

Duchowny zaapelował jednocześnie o nieuleganie panice i modlitwę oraz korzystanie z transmisji nabożeństw w telewizji, na portalu Catholic.by i innych platformach.

Wcześniej rzecznik Episkopatu Białorusi ks. kanonik Jury Sańko z podobnym apelem wystąpił na Facebooku.

„Robimy wszystko, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się epidemii. Proszę was, nie wysyłajcie do kościoła osób starszych, dzieci i młodzieży. Zostańcie dziś wszyscy w domu – abyśmy potem mogli wszyscy przyjść do kościoła” – napisał Sańko.

„Kłótnie o to, kto ma rację, to ostatnia rzecz, której dzisiaj potrzebujemy. Jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie” – dodał.

PAP

drukuj