Obrony studiów MBA w AKSiM w Toruniu

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w sobotę odbyły się obrony, które zakończyły kolejną edycję studiów menadżerskich – Master of Business Administration (MBA).

MBA to prestiżowe studia podyplomowe z zakresu zarządzania.

– Bardzo ważne, że studenci programu MBA w Polsce pracują na takich samych fantastycznych materiałach, jak studenci w najlepszych szkołach biznesu, jak Harvard, Stanford czy Berkley – mówił wykładowca AKSiM, dr Bart Tkaczyk, który prowadzi zajęcia w programie MBA w Ameryce Północnej, Europie i Zatoce Perskiej.

W toruńskiej akademii szczególny nacisk kładziony jest na etykę w biznesie. Bez niej biznes nie funkcjonuje, dlatego ważne jest, aby uczyć studentów wielopłaszczyznowego spojrzenia – wskazał wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i MBA w AKSiM, prof. Zbysław Dobrowolski.

– Nie tylko myślenie w kategoriach ekonomicznych, ale również w kategoriach zrównoważonego rozwoju. Z jednej strony ochrona środowiska, z drugiej strony społeczeństwo, wymogi i tzw. ład korporacyjny, którego studenci się uczą. Ład korporacyjny to spojrzenie poprzez pryzmat tego, że każda działalność gospodarcza musi przynosić zysk, ale ona nie może prowadzić do łamania prawa. Tego studenci się uczą – powiedział prof. Zbysław Dobrowolski.

Studia MBA w AKSiM cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

– Szukając możliwości rozwojowych i potwierdzenia swojego doświadczenia oraz umiejętności, szukałam szkoły, która daje największe możliwości i wykładowców, którzy są gwarantem przekazania odpowiedniej wiedzy. Bardzo zależy nam także na tym, żeby biznes był etyczny w tym kraju, by kierował się pewnymi wartościami – wskazała absolwentka studiów MBA w AKSiM, Monika Hofman-Grabowska.

Uczelnia przyciąga przedstawicieli różnych branż i zawodów.

– Studia MBA są przeznaczone dla osób, które już pełnią funkcje w różnego rodzaju spółkach czy instytucjach państwowych. (…) Są to osoby, które bardzo dużo wnoszą przychodząc na studia. To jest podniesienie rangi kształcenia w AKSiM, ale też absolwenci podkreślają, że otrzymują zupełnie nowe spojrzenie na problemy z zakresu zrządzania, z którymi borykają się na co dzień – mówiła dziekan AKSiM, dr Dorota Żuchowska.

Potwierdza to absolwent studiów MBA, Paweł Markiewicz. Na co dzień prezes zarządu. Jak zaznaczył, wybrał te studia, bo chciał rozszerzyć swoje umiejętności menadżerskie, nabrać nowych doświadczeń i zainspirować się różnymi metodami zarządzania spółką, aby wprowadzić ją na nowe ścieżki rozwoju.

– Poznałem tu fantastyczne osoby. Jestem naładowany nową wiedzą. Jak wrócę do pracy, to już wiem, co zmienię w swojej korporacji – wskazał Paweł Markiewicz.

Absolwenci MBA podkreślili, że te studia otwierają horyzonty i dają wiele możliwości rozwoju.

– Bardzo pozytywnie zaskoczyłem się wykładowcami. Mieliśmy wykładowców z różnych uniwersytetów z całej Polski, ale także ze świata. Zajęcia były bardzo ciekawe – powiedział Julian Czarnecki, absolwent studiów MBA.

W piątek odbyły się obrony, które zwieńczyły cały rok nauki.

– Są tutaj ludzie z branż zawodowych – są prawnicy, leśnicy, przedsiębiorcy. Wszyscy doskonale potrafili dostosować do swojej misji zawodowej ten egzamin. Wypadł on rewelacyjne. Jestem bardzo dumny ze wszystkich osób zdających egzamin z MBA – podkreślił rektor AKSiM w Toruniu, o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Uczelnia oferuje także wiele innych atrakcyjnych kierunków studiów: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, informatyka, informatyka medialna, pielęgniarstwo, a także nowy kierunek – prawo. Do tego dochodzi bardzo bogata oferta studiów podyplomowych. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej akademii www.wsksim.edu.pl

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl