fot. Anna Pliszka

Pielęgniarstwo w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu poświęcono dwie sale, które posłużą studentom pielęgniarstwa. Nowy kierunek nauczania ma nie tylko edukować, ale również kształtować sumienia.

Pierwszy semestr nowego kierunku – pielęgniarstwa – minął pod znakiem pandemii i zajęć zdalnych. Takie zajęcia nie wystarczą na takim kierunku, dlatego wykłady odbywały się online, a zajęcia praktyczne w salach.

– Są potrzebne konkretne pomieszczenia – laboratoria, sale do zajęć praktycznych, gdzie nasi studenci będą nabywać nie tylko wiedzę, ale też umiejętności praktyczne – mówił rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, o. Zdzisław Klafka CSsR.

W sobotę poświęcone zostały dwie sale: pracownia umiejętności pielęgniarskich i pracownia anatomiczna.

Wszystkie sale zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt.

– W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej można studiować pielęgniarstwo na najwyższym poziomie – zaznaczył kierownik Instytutu Nauki o Zdrowiu, dr n. med. Rafał Spachacz.

Studia z pielęgniarstwa mają nie tylko uczyć, ale również formować. Patronem kierunku jest św. Jan Paweł II.

– Dzięki św. Janowi Pawłowi II chcemy nauczyć się podchodzić do bliźniego z tą wrażliwością, z tą miłością, jaką on miał do każdego człowieka – powiedział o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

WSKSiM przez rok walczyła o to, by otworzyć nowy kierunek – wspominał założyciel toruńskiej uczelni, dyrektor Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Dostaliśmy zgodę na dwa dni przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego, przez co musieliśmy zacząć rok później. Bardzo dziękujemy tym, którzy to zapoczątkowali – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Pielęgniarstwo to studia pierwszego stopnia, które trwają sześć semestrów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl