fot. wsksim.edu.pl

Wakacyjne warsztaty dla młodzieży w WSKSiM

W  Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej rozpoczynają się dziś wakacyjne warsztaty dla młodzieży. W zajęciach uczestniczą uczniowie trzecich klas gimnazjów i szkół średnich.

Już po raz kolejny w Kampusie Akademickim Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęły się warsztaty wakacyjne dla młodzieży pt. „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”. W tym roku młodzież z ostatnich klas gimnazjum i klas licealnych zjechała tłumnie do Torunia, aby uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez wykładowców akademickich i specjalistów z Radia Maryja i Telewizji Trwam.

– Rozpoczynamy już XIII edycję wakacyjnych warsztatów dziennikarskich i muzycznych w WSKSiM. Przebieg jest jak zwykle bardzo dynamiczny, ponieważ mamy dużo zaproszonych gości. Oferujemy młodzieży z całej Polski – i nie tylko, ponieważ mamy gości z Niemiec, Hiszpanii, Francji – różne inne warsztaty – podkreśla Tomasz Śliwiński, kierownik warsztatów.

Takie warsztaty to świetna okazja do pogłębienia swojej wiedzy, ale także szlifowania talentu.

Przyjeżdża tu młodzież, która naprawdę wie, czego chce, dlatego nie mamy zasadniczo żadnych problemów z dyscypliną. Ta młodzież jest bardzo zdyscyplinowana, pomimo całej spontaniczności i radości, jaka tu panuje. Spodziewam się, że będą to piękne dni dla naszej młodzieży – mówi o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

Warsztaty jak zawsze rozpoczynają się od grup muzycznych, które przyjechały 24 sierpnia. Następnego dnia zjeżdżają się wszyscy uczestnicy, aby w wyjątkowej atmosferze zabawy i nauki spędzić razem czas do 27 sierpnia.


TV Trwam News/RIRM

drukuj