fot. Monika Bilska

WSKSiM awansowała o kilkanaście miejsc w rankingu uczelni niepublicznych

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu awansowała o 16. pozycji w rankingu uczelni niepublicznych, przygotowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

W rankingu „Perspektyw” Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej została wyróżniona za innowacyjność i efektywność w pozyskiwaniu środków finansowych na badania i rozwój. Zdobyła też maksymalną liczbę punktów w zakresie dostępności studentów do kadr wysokokwalifikowanych.

– Mamy pierwsze miejsce jeśli chodzi o dostępność wysokokwalifikowanych kadr. To oznacza, że studenci, którzy studiują w WSKSiM, mają do dyspozycji kadry z tytułami naukowymi, z dorobkiem naukowym, które jakby są na wyciągnięcie ręki – mówiła dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM.

Obecnie WSKSiM zajmuje 24. miejsce wśród uczelni niepublicznych. To spory awans w porównaniu z poprzednim zestawieniem.

– Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej awansowała w tym roku aż o 16 miejsc w rankingu uczelni niepublicznych, corocznie organizowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” – akcentowała dziekan WSKSiM.

W rankingu nie odnotowano wyróżniającej akredytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Wtedy wynik uczelni byłby jeszcze wyższy. Dziekan dr Dorota Żuchowska zapowiedziała odwołanie. WSKSiM wciąż się rozwija. Oferta uczelni poszerza się o nowe kierunki.

– W przygotowaniu są dwa kierunki: ekonomia i pielęgniarstwo. Bardzo potrzebne na rynku pracy – podkreślała dr Dorota Żuchowska.

Uczelnia kształci także na kierunkach: dziennikarstwo, politologia, informatyka i kulturoznawstwo. Tutaj oferta poszerza się o nowe specjalności. Na kierunku politologia to bezpieczeństwo narodowe i cyberbezpieczeństwo. Na kierunku informatyka powstaje specjalność: Integralne Systemy Informatyczne.

TV Trwam News/RIRM

drukuj