fot. twitter.com/EpiskopatNews

Wałbrzych: trwa plenarne zebranie KEP

Ochrona dzieci i młodzieży oraz program duszpasterski Kościoła – to główne tematy trwającego plenarnego zebrania Konferencji Episkopatu Polski w Wałbrzychu. W czasie obrad przeprowadzono wybory na stanowisko sekretarza generalnego KEP. Na drugą kadencję wybrano ks. bp. Artura Mizińskiego.   

Natomiast ks. abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa, zaprezentował program duszpasterski Kościoła w Polsce na lata 2019-2020. Jego centralnym punktem ma być Eucharystia.

Kolejne punkty obrad przedstawia rzecznik KEP ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

– Kolejnym tematem jest kwestia duszpasterstwa kobiet. Ksiądz biskup Wiesław Szlachetka, który jest delegatem KEP duszpasterstwa kobiet, zabierze głos i będzie mówił o różnych propozycjach. Zostaną podjęte też kwestie liturgiczne przez księdza biskupa Adama Bałabucha – wskazuje ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Z okazji 15-lecia istnienia diecezji świdnickiej, po południu księża biskupi będą uczestniczyć w Mszy św. w katedrze św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy.

Jutro natomiast uczestnicy zebrania plenarnego skupią się na kwestii ochrony dzieci i młodzieży. Gościem będzie ks. abp Charles Scicluna, arcybiskup Malty, sekretarz pomocniczy Kongregacji Nauki Wiary.

RIRM

drukuj