WSKSiM w Toruniu podpisało umowę o współpracy z ZUS

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej podpisała umowę o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Studenci będą dzięki niej mogli odbywać praktyki w tej instytucji, a pracownicy ZUS uczestniczyć w studiach podyplomowych i kursach prowadzonych na uczelni. Będą też mogli służyć wiedzą ekspercką.

Dziś w Toruniu podpis pod dokumentem złożyli rektor uczelni o. dr Zdzisław Klafka CSsR i prezes ZUS – prof. Gertruda Uścińska.

Prezes zakładu podkreśliła, że dzięki tej umowie studenci będą mogli zdobywać wiedzę praktyczną.

– Studenci będą mogli odbywać staże czy praktyki, ale także, być może, zwiążą się w przyszłości z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Interdyscyplinarność, która cechuje w ogóle podejmowanie decyzji w systemie ubezpieczeń społecznych, stwarza możliwość późniejszego zaproszenia studentów oraz absolwentów i ich udziału w takiej  formie aktywności ekonomicznej, zawodowej – mówiła prof. Gertruda Uścińska.

WSKSiM kształci m.in., na kierunku politologia o specjalności polityka społeczna i społeczno-ekonomiczna. Studenci biorą udział w zajęciach  związanych z ubezpieczeniami społecznymi.

RIRM

drukuj