fot. Monika Bilska

Msza św. z udziałem sędziów, adwokatów, prawników i pracowników administracji sądownictwa w toruńskim sanktuarium

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu sprawowana będzie dziś Msza św. z udziałem sędziów, adwokatów, prawników i pracowników administracji sądownictwa. Okazją do wspólnej modlitwy jest przypadające tego dnia liturgiczne wspomnienie św. Alfonsa Maria de Liguori, patrona prawników.

Do uczestnictwa w Eucharystii zachęcał o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium.

– W sposób szczególny zapraszamy osoby, które pracują w sądzie, pracują jako adwokaci. Będziemy modlić się w ich intencjach, za ich rodziny i wskazywać im, żeby być wiernym prawu, ale aby też Prawo Boże nie było łamane, bo niestety to dostrzegamy i nie jest tak, jak powinno być. Przykładem dla nich jest ten, który sam pracował w sądzie jako adwokat – św.  Alfons Maria de Liguori. Tak pięknie się składa, że w tym roku jego wspomnienie przypada w niedzielę, więc liczymy, że przybędzie do nas więcej osób, które na co dzień pracują w sądzie – podkreślił o. Andrzej Laskosz CSsR.

Eucharystia w intencji pracowników sądownictwa rozpocznie się o godz. 18.00.

Św. Alfons Maria de Liguori, założyciel redemptorystów, zanim został kapłanem i założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela, pracował jako adwokat.

 

RIRM

drukuj