fot. Monika Bilska

W toruńskim sanktuarium trwają Dni ze Św. Janem Pawłem II

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu trwają Dni ze Św. Janem Pawłem II. Stanowią one przygotowanie do odpustu, który przypada 22 października, w liturgiczne wspomnienie papieża Polaka. Każdego dnia sprawowane są Msze Św. za różne środowiska.

Dziś w południe sprawowana była Eucharystia w intencji profesorów i studentów, inaugurująca nowy rok akademicki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Przewodniczył jej ks. bp Wiesław Śmigiel, biskup diecezji toruńskiej. Z kolei o 18.00 sprawowana będzie Msza Św. w intencji pokoju na świcie.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium, zwraca uwagę na znaczenie pontyfikatu św. Jana Pawła II.

– Nikt nie przypuszczał, że Polska zostanie wyniesiona aż do tak wielkiej godności, że z tego naszego, uciemiężonego kraju – bo komunizm mocno wtedy panował – wyjdzie człowiek, który stanie się Papieżem. Co więcej, nie jakimś przeciętnym Ojcem Świętym, ale wybitną postacią. Zmienił Kościół poprzez te 27 lat pięknej posługi, jako Papieża-pielgrzyma, który szedł do ludzi, jako Papieża modlitwy, bo uczył nas modlitwy i Papieża kontemplacji.  Jednak przede wszystkim był Papieżem, który pokazywał, że życie ludzkie jest najważniejsze, a w centrum tego życia musi być On – Jezus Chrystus  – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR .

Toruńska świątynia stanowi wotum wdzięczności za pontyfikat Św. Jana Pawła II.W tym roku minęły cztery lata od jej konsekracji.

RIRM

 

drukuj