fot. wsksim.edu.pl

W WSKSiM w Toruniu trwają dni propedeutyczne

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają dni propedeutyczne. W tym czasie studenci pierwszego roku mogą zapoznać się z funkcjonowaniem uczelni. 1 października ruszył nowy rok akademicki.

Pomimo pandemii koronawirusa kształcenie w WSKSiM będzie odbywać się na razie w tradycyjnej formie. Zajęcia zaplanowano w małych grupach. Uczelnia jest też przygotowana na nauczanie hybrydowe.

Po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią studenci wracają do Torunia. Dla niektórych to dopiero początek nauki na uczelni wyższej. WSKSiM od kilku lat przygotowuje tzw. dni propedeutyczne. Studenci pierwszego roku mają okazję do rozmowy z władzami uczelni i wykładowcami. Uczestniczą też w szkoleniach i kursach. W programie nie brakuje wspólnej modlitwy.

Wszyscy w dobrych nastrojach rozpoczęli przygodę ze studiowaniem, z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej. Kolejne intensywne spotkania, zajęcia już w kolejnych dniach. W poniedziałek, wtorek to jest ten czas na zapoznanie z działalnością uczelni, potem w kolejnym tygodniu pierwszy rok rozpoczyna już regularne zajęcia dydaktyczne – mówiła dr Dorota Żuchowska, dziekan uczelni.

Inauguracja nowego roku akademickiego w WSKSiM planowana jest 17 października. Uczelnia prowadzi jeszcze nabór na studia podyplomowe. WSKSiM oferuje studia z dziennikarstwa, informatyki, politologii oraz informatyki medialnej. W tym roku ruszyło także pielęgniarstwo.

RIRM

drukuj