Druga konferencja poświęcona Encyklice Laudato Si

„Szanse i zagrożenia dla zrównoważonego rozwoju Polski i jednoczącej się Europy w świetle Encykliki Ojca św. Franciszka Laudato Si’ to temat drugiej konferencji naukowej, która odbędzie się we wtorek w Sejmie.

Organizatorami spotkania są m.in. Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, WSKSiM w Toruniu oraz „Solidarność”.

To kontynuacja lipcowej konferencji, wówczas omawialiśmy sprawy teoretyczne teraz chcemy przejść do konkretnych rozwiązań zapowiada poseł Jan Szyszko, b. minister środowiska i współorganizator konferencji.

–  W tej części chcemy przejść do konkretnych, praktycznych działań w jaki sposób można wprowadzać koncepcje zrównoważonego rozwoju w świetle encykliki Ojca św. Franciszka. Chcemy pokazać, że Polska jest tu liderem, natomiast są tutaj zagrożenia i są szanse. Zagrożeniem jest to, że społeczność świata w gruncie rzeczy nie przestrzega prawa, które ustanowiła, konwencja klimatyczna w ochronie bioróżnorodności czy konwencja o pustynnieniu. Ojciec św. mówi wyraźnie, że mimo tego, że zostało to prawo wprowadzone w życie, skutki są stosunkowo mizerne i trzeba dokonać nowego porozumienia światowego uwzględniającego sprawiedliwość, solidarność i współudział wszystkich państw świata – powiedział Jan Szyszko.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9:30 w Sali Kolumnowej Sejmu. Otwarcia dokonają prof. Jan Szyszko i o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Rektor-Założyciel WSKSiM.

Patronat nad wydarzeniem objęli: ks. kard. Zenon Grocholewski, były prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego oraz ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.


RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl