PAP/EPA

Prezydent E. Macron do Francuzów: Wytrzymajcie, za 4 do 6 tygodni odczujemy skutki szczepień

Prezydent Emmanuel Macron wyraził w poniedziałek nadzieję, że za cztery do sześciu tygodni skutki szczepień przeciwko koronawirusowi zaczną być odczuwalne na terytorium Francji, zmniejszając liczbę zakażonych COVID-19.

„Wytrzymajcie jeszcze 4 do 6 tygodni” – odpowiedział prezydent Francji, pytany w poniedziałek przez młodego mężczyznę, który poprosił go o przesunięcie godziny policyjnej na godzinę 19.00 z 18.00 „bo jest ciężko”.

Premier Jean Castex ogłosił w czwartek, że w połowie maja wszyscy po pięćdziesiątym roku życia otrzymają już pierwszą dawkę szczepionki.

Pałac Elizejski poinformował stację BFMTV, że w marcu zapadną decyzje odnośnie ograniczeń sanitarnych.

W obliczu progresji bardziej zaraźliwych wariantów koronawirusa rząd ustanowił w weekendy lokalne lockdowny w departamencie Alpy Nadmorskie oraz w Dunkierce. Umieścił również 20 departamentów, które obejmują m.in. Paryż, Lyon i Marsylię, pod zwiększonym nadzorem z możliwością podjęcia tam takich samych środków.

Z powodu zakażenia koronawirusem do szpitali przyjęto 1393 chorych, 347 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych wzrosła o 150 i wynosi 25 430. Na oddziałach intensywnej terapii obecnie leczonych jest 3 544 chorych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl