X pielgrzymka społeczności akademickiej WSKSiM do Kalisza

Społeczność akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pielgrzymuje dziś do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. To już dziesiąte spotkanie modlitewne. Transmisję z Sanktuarium przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Głównym punktem pielgrzymki będzie Msza św. w kaliskim Sanktuarium św. Józefa. Eucharystii, która rozpocznie się o godz. 18.00, przewodniczył będzie ks. abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

W tym roku pielgrzymka odbywa się m.in. w duchu dziękczynienia za dar życia. Przyświeca jej hasło „Zakochani w życiu” – mówi prorektor uczelni dr Maria Laska.

Celem pielgrzymki jest modlitwa o opiekę św. Józefa w nowym roku akademickim, ale również – nawiązując do motta pielgrzymki – będzie ona też w duchu dziękczynienia za dar życia – wskazuje prorektor WSKSiM.

Ze zgromadzonymi w świątyni swoimi świadectwami podzielą się także wykładowcy, studenci i absolwenci uczelni, którzy działają na rzecz obrony życia.

Przed południem społeczność akademicka zwiedzi zabytki najstarszego miasta w Polsce.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl