fot. Martyna Krzemińska, Patryk Żak

W Garwolinie odbyły się warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”

W Zespole Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbyły się warsztaty edukacyjne z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. Poprowadzili je pracownicy Radia Maryja i Telewizji Trwam. Swoją wiedzą dzielili się także wykładowcy oraz studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Uczestnicy warsztatów poznają techniczne i merytoryczne aspekty tworzenia obrazu, dźwięku oraz informacji. Swoimi wrażeniami młodzież dzieliła się podczas części praktycznej szkolenia.

– Sądzę, że realizowanie takich warsztatów jest ważne, bo możemy zobaczyć, jak to wszystko wygląda zza kulis – mówiła Natalia.

– Jest to dobrze zorganizowane. Można zobaczyć, jak to wszystko wygląda od kuchni. Uważam, że to może być przydatne, tym bardziej, jeśli ktoś ma takie zainteresowania – dodał Kuba.

Warsztaty „Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media” są organizowane dzięki między innymi środkom pochodzącym z 1 proc. podatku dochodowego przeznaczanego na Fundację Nasza Przyszłość. Zajęcia odbywają się cyklicznie i są prowadzone na terenie całego kraju.

RIRM

drukuj