XIX Forum Polonijne w WSKSiM już od jutra

Już jutro w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej  w Toruniu po raz dziewiętnasty rozpocznie się  trzydniowe Forum Polonijne. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem ,,Polacy na drogach świata”. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda.

Wśród prelegentów, którzy przybędą do Torunia, są m.in. marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, minister sportu i turystyki Witold Bańka, senator RP Anna Anders, poseł do PE Waldemar Tomaszewski oraz Biskup Senior Diecezji Drohiczyńskiej JE ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz. Gabinet Prezydenta RP Andrzeja Dudy reprezentować będzie natomiast jego szef i sekretarz stanu Adam Kwiatkowski.

Forum towarzyszyć będzie wystawa o KL Warschau przygotowana przez Fundację ,,Skarby Narodu”.

W piątkowy wieczór uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział również w koncercie piosenki patriotycznej Lecha Makowieckiego. Z kolei w sobotę planowany jest program słowno-muzyczny: ,,Kto rządzi światem…” w reżyserii Barbary Dobrzyńskiej – program wykonają studenci WSKSiM.

Niedzielnej Eucharystii wieńczącej XIX Forum Polonijne przewodniczyć będzie JE. ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz.

Organizatorem spotkania jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Polskie Stowarzyszenie Morskie – Gospodarcze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

XIX Forum Polonijne odbywać się będzie w dniach 22 – 24 kwietnia br.

forum-polonijne

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl