Młodzież bolesławiecka na warsztatach WSKSiM

W Bolesławieckim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty dziennikarskie: „Zrozumieć media”, które zorganizowała WSKSiM we współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam.

Podczas warsztatów dziennikarskich młodzież uczestniczyła w spotkaniach z wyszkoloną kadrą specjalistów i redaktorów, którzy na co dzień pracują w mediach. Tematyka warsztatów dotyczyła m.in. zagrożeń, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej – akcentuje o. Marcin Krupa CSsR, koordynator warsztatów.

Warsztaty mają na celu ukazanie sposobów manipulacji jakie istnieją w mediach. Chcemy uwrażliwić młodych ludzi na to, że nie wszystko co jest przekazywane jest zgodne z rzeczywistością, dać młodzieży narzędzia, aby rozumnie korzystała z telewizji, radia, prasy, czy internetu – wyjaśnia redemptorysta.

Warsztaty uczą, pomagają dostrzec zagrożenia wynikające z manipulacji w mediach i są bogatym doświadczeniem – mówią uczestnicy spotkania.


Pobierz Pobierz

Dr Janusz Chudyba, główny organizator warsztatów, zauważa że pomysł uświadamiania młodych ludzi o zagrożeniach w przestrzeni medialnej poprzez tego rodzaju warsztaty, to myślenie o przyszłości polskich rodzin i całego narodu.

Zachwyciła nas pomysłowość, chęć dotarcia szczególnie do młodych ludzi. Dzisiaj młodzież narażona jest na bardzo wiele niebezpieczeństw. Młody człowiek ma to do siebie, że to, co zobaczy bądź usłyszy  uznaje za prawdę. W otwartości, szczerości swego serca nie jest skłonny przypuszczać, że jest manipulowany i oszukiwany. Widzimy to w prasie młodzieżowej, która tak naprawdę stara się młodego człowieka zdeprawować, czyniąc go później klientem różnych usług, gadżetów i wprowadzając przeróżne uzależnienia – stwierdził dr Janusz Chudyba.

Warsztaty edukacyjne adresowane są do młodzieży ponadgimnazjalnej.  Zajęcia organizowane są w różnych miejscach Polski i cieszą się dużym zainteresowaniem.

RIRM

drukuj