fot. Maja Stasyszyn i Emilia Kijewska/facebook.com/WSKSiMTorun

Warsztaty dla młodzieży w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają warsztaty dla młodzieży. Przyświeca im hasło: „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

Warsztaty zainaugurowały w czwartek zajęcia muzyczne, które prowadzi  zespół muzyki sakralnej Lumen. W piątek rozpoczęły się m.in. warsztaty: telewizyjne, radiowe, prasowe i dyplomatyczne. Swoją wiedzą dzielą się z uczniami pracownicy Radia Maryja i TV Trwam.

https://twitter.com/wsksim/status/1410230386009989123

Oprócz zajęć młodzież ma okazję zobaczyć siedzibę toruńskiej rozgłośni. Codziennie towarzyszy im także Eucharystia. Opiekę nad uczestnikami warsztatów sprawują studenci WSKSiM.

– Wychowawcą jestem po raz pierwszy, więc dopiero uczę się, co mam robić, tego, jak to ma wyglądać, ale na ogół mam dbać o porządek. Muszę przyprowadzać moją grupę na zajęcia, dbać o to, żeby nosili maseczki w miejscach, w których przebywa najwięcej osób. Muszę też zapewniać im komfort psychiczny i przede wszystkim integrować grupę – swoim doświadczeniem podzieliła się Natalia Kruk, studentka II roku.

Warsztaty dla młodzieży w WSKSiM potrwają do niedzieli. [więcej] Tego typu spotkania odbywają się cyklicznie. Warsztaty są organizowane ze środków przekazanych z 1 proc. podatku dochodowego na Fundację „Nasza Przyszłość”.

RIRM

drukuj