Wyjazdowe warsztaty edukacyjne w Ostrołęce

„Zrozumieć media” – pod takim hasłem w Ostrołęce w gimnazjum i liceum klasycznym odbywają się wyjazdowe warsztaty edukacyjne dla młodzieży. Organizatorem spotkania jest WSKSiM w Toruniu we współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam.

Podczas warsztatów dziennikarskich, młodzież uczestniczy w warsztatach z wyszkoloną kadrą specjalistów i redaktorów, którzy na co dzień pracują w mediach. Tematyka warsztatów skupia się, m.in. na zagrożeniach, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej – powiedział koordynator tych spotkań  o. Marcin Krupa CSsR z Radia Maryja.

Te warsztaty mają na celu ukazanie sposobów manipulacji jakie istnieją w mediach. Wszystko to po to, aby młodych ludzi uwrażliwić na to, że nie wszystko co jest przekazywane w mediach jest zgodne z rzeczywistością. Ma to na celu uświadomienie młodym, że istnieje manipulacja w mediach, a poza tym ma także na celu budzenie u młodych ludzi postawy, która pomoże świadomie i rozumnie korzystać z wszelkich środków przekazu i komunikacji, w tym przypadku telewizji, radia, internetu i prasy – powiedział o. Marcin Krupa.

Warsztaty edukacyjne adresowane są do młodzieży ponadgimnazjalnej. Zajęcia organizowane są w różnych miejscach Polski i cieszą się dużym zainteresowaniem – dodaje  o. Marcin Krupa CSsR.

Patronat medialny nad warsztatami wyjazdowymi WSKSiM objęło, m.in. Radio Maryja.

RIRM

 

        

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl