fot. aksim.edu.pl

Zakończyła się kolejna edycja warsztatów „Zrozumieć rzeczywistość – Życie to…COŚ WIĘCEJ!”

Uczestnicy zimowych warsztatów, jakie odbyły się w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, przez ostatnie dni mogli odkrywać, że da się wejść w świat mediów, tańca i muzyki z tym, co najcenniejsze – z wiarą. Wyjadą oni z Torunia, ale zabiorą ze sobą wiedzę, nowych przyjaciół i dobre wspomnienia.

Trzynaście lat temu, w sierpniu 2011 r., odbyły się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej pierwsze warsztaty dziennikarskie. To historia napisana przez uczestników, którzy patrzą na świat w taki sam sposób.

– Mamy złotą proporcję pomiędzy ciałem i duszą dlatego, że dbamy o zdrowie fizyczne (mamy zajęcia taneczne) i mamy też Boga w tym wszystkim – stwierdził Antoni, jeden z uczestników tegorocznych warsztatów.

Pogłębianie relacji z Panem Bogiem to fundament warsztatów w AKSiM. Jest to możliwe dzięki codziennej modlitwie, dzięki obecności kapłanów. O tym, by nie zapominać o modlitwie, mówił do młodych o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Modlitwa, modlitwa serca, częsta modlitwa – codzienna. Nawet wtedy, gdy idziesz drogą, czy jedziesz, czy nerwy cię szarpią: „Panie, chcę być z Tobą – zawsze”  – podkreślił duchowny.

Modlitwą na warsztatach zaczyna się i kończy każdy dzień, w którym młodzi uczestniczą w zajęciach, a w bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

– Mi najbardziej zapadły w pamięć warsztaty radiowe. Razem nagrywaliśmy słuchowisko, gdzie pan przekazywał tajniki, jak dobrze mówić, żeby wszystko było ładnie – relacjonował warsztatowicz Jan.

Wykłady otwierają zaś ścieżki do nowej wiedzy. Młodzi mogą usłyszeć to, co dotąd było im nieznane.

– Tutaj ludzie nie boją się powiedzieć całej prawdy. W dzisiejszym świecie niektóre rzeczy są pomijane, bo są niewygodne. Tutaj może wybrzmieć cała prawda – zaznaczył Jan.

Prowadzący zajęcia szukają nowych sposobów, by zaciekawiać nawet stałych bywalców.

– W sumie to na każdych warsztatach można dowiedzieć się czegoś nowego. Nie ma czegoś takiego, że co pół roku są takie same warsztaty i mówi się o tym samym – stwierdziła Julia. wielokrotna uczestniczka warsztatów w AKSiM.

Oferta nieustannie się zmieniała przez 13 lat.

– Widać, jak same warsztaty ewoluują i nieustannie zmieniają się, coraz bardziej odnosząc się do rzeczywistości młodych osób, które przyjeżdżają, nie tyle dopasowując się do pewnego stylu życia, co odpowiadając na potrzeby młodych osób – zaznaczył kierownik warsztatów, o. Dawid Wilczyński CSsR.

Młodzi ludzie przyjeżdżają również dla przyjaźni, które są tu zawierane, by często trwać latami.

– Poznaliśmy się na tych warsztatach. Wcześniej nie wiedzieliśmy, że mieszkamy w tym samym województwie. Jesteśmy w sumie prawie z jednego miasta. Dopiero skumaliśmy się na stołówce ostatniego dnia, kiedy Fabian głośno krzyknął: „Kto jest z Łodzi!?” – opowiadał warsztatowicz Wiktor.

Pogłębienie relacji z Panem Bogiem, nowe przyjaźnie, możliwość zdobycia wiedzy – to dla tych młodych ludzi nie byłoby możliwe, gdyby nie Państwa wsparcie.

– Dziękujemy za wstawiennictwo modlitewne, dziękujemy całej Rodzinie Radia Maryja oraz ofiarodawcom, którzy przekazują 1,5 proc. na Fundację Nasza Przyszłość – mówiła Laura, jedna z uczestniczek.

Warsztaty zimowe „Zrozumieć rzeczywistość – Życie to…COŚ WIĘCEJ!” przeszły do historii. W tym roku tę historię napisali uczestnicy.

TV Trwam News

drukuj