Medialny atak na WSKSIM w Toruniu

Kolejny atak środowisk liberalno–lewicowych na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Sprawa dotyczy czwartkowych warsztatów dziennikarskich „Zrozumieć media” w Państwowej Szkole Zawodowej w Ciechanowie.

Zdaniem mediów liberalno- lewicowych, w tym „Gazety Wyborczej”, spotkanie miało – jak to nazwano – charakter propagandy PiS-owskiej.

Media te powoływały się na matkę jednej z uczestniczek warsztatów. Według kobiety, ani dzieci, ani rodzice nie wiedzieli, że organizatorami wydarzenia będą poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz WSKSiM.

Tymczasem – jak powiedziała na antenie Radia Maryja poseł PiS Anna Cicholska, współorganizator warsztatów – zarówno szkoła, dzieci jak i rodzice byli poinformowani o szczegółach wydarzenia. Dodała, że wszystko odbyło się także za zgodą Kuratorium.

To było za zgodą pani kurator. Na uczelni są również wysokiej klasy profesorowie, którzy byli w stanie ocenić wartość tych warsztatów, które oferujemy młodzieży. Byli oni doskonale poinformowani, że warsztaty będą prowadzić dziennikarze Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia, więc jeśli komuś nie odpowiada ta uczelnia, czy te wartości propagowane przez profesorów, to taka młodzież nie powinna się tam znaleźć – powiedziała poseł Cicholska.

Całą rozmowę z poseł Anną Cicholską na temat warsztatów można znaleźć [tutaj].

RIRM

drukuj