fot. cbsp.policja.pl

Toruń: zatrzymano 46-latka, który napadł na bank

Toruńska policja zatrzymała we wtorek 46-letniego mężczyznę, który w piątek napadł na bank w tym mieście. Ukradł on kilkadziesiąt tysięcy złotych, a teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

„Funkcjonariusze odzyskali znaczną część zrabowanego łupu. Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek ok. południa. Jest on podejrzewany o napad na bank przy ul. Olsztyńskiej. Jutro zaplanowane są czynności procesowe” – poinformował PAP we wtorek mł. asp. Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego toruńskiej policji.

W ujęciu sprawcy pomogły nagrania z monitoringu. Mężczyzna został zatrzymany w domku letniskowym w ośrodku wypoczynkowym w Kamionkach pod Toruniem. Nie stawiał oporu. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

„Miał przy sobie większość skradzionego łupu. Był już wcześniej notowany za kradzieże i wymuszenie rozbójnicze” – dodał mł. asp. Chrostowski.

Podejrzewany o napad na bank nie ma stałego miejsca zamieszkania. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia – w trakcie ataku miał on grozić jednej z pracownik banku nożem – grozi mu do 12 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj