fot. flickr.com

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. W województwach zachodnich i południowych przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, południowa oraz Wyspy Brytyjskie i Morze Norweskie będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie Skandynawia oraz Europa zachodnia będą w zasięgu wyżów.

Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia związanym z niżem nad wschodnimi krańcami Europy. Z północy na południe przemieści się chłodny front atmosferyczny. Większa część kraju znajdzie się w chłodniejszym morskim powietrzu polarnym, tylko na południu i zachodzie utrzyma się gorąca masa powietrza zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. W województwach zachodnich i południowych przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st., 21 st. na północy do 27 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na południu zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie rozpogodzenia. Na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podlasiu bez opadów. W pozostałej części kraju, głównie na południowym zachodzie i zachodzie, przelotne opady deszczu. Od Pomorza Zachodniego po Dolny i Górny Śląsk oraz Małopolskę miejscami burze, stopniowo zanikające. W czasie burz opady do 20 mm. Temperatura minimalna od 10 st. na wschodzie do 17 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl