fot. pixabay.com

Niedziela do końca dnia pogodna i bez opadów

Niedziela do końca dnia zapowiada się pogodnie i bez opadów deszczu – powiedziała Anna Woźniak, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W nocy, na północnym wschodzie kraju, temperatura może już spaść przy gruncie do minus trzech stopni.

Według prognoz specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niedziela do końca dnia w całym kraju będzie pogodna. Jedynie na północnym wschodzie Polski można spodziewać się większego zachmurzenia, ale i tam meteorolodzy nie spodziewają się opadów deszczu.

„Prognozowana na niedzielę temperatura maksymalna to od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 18 w centrum, do 22 na krańcach zachodnich kraju. Wiatr będzie słaby, miejscami umiarkowany z kierunków wschodnich, a na wschodzie kraju będzie wiał z północy. Najbliższej nocy spodziewamy się zachmurzenia małego, w wielu miejscach kraju niebo będzie bezchmurne. Na północnym wschodzie Polski oraz w rejonach podgórskich – zwłaszcza w kotlinach i dolinach – mogą utworzyć się mgły ograniczające widoczność do trzystu metrów” – powiedziała Anna Woźniak.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1434357786440306689

W nocy najchłodniej będzie na północnym wschodzie, gdzie temperatura może spaść do jednego stopnia, a przy gruncie nawet do minus trzech stopni. Na pozostałych obszarach kraju termometry wskażą od trzech do siedmiu stopni. Najcieplej będzie na zachodzie Polski, gdzie spodziewane są temperatury dochodzące do 11-12 stopni. Wiatr nadal będzie słaby, w większości kraju wiejący z kierunku wschodniego, na północnym wschodzie zmiennych.

PAP

drukuj