Patron Dnia: Święty Bernardyn ze Sieny, propagator Imienia Jezus

Reformator zakonu franciszkańskiego, wielki propagator Imienia Jezus – pisze ks. Arkadiusz Nocoń w felietonie dla portalu www.vaticannews.va/pl i Radia Watykańskiego. 20 maja wspominamy św. Bernardyna ze Sieny (1380-1444), prezbitera. Kanonizował go Papież Mikołaj V w 1450 roku. Jego relikwie znajdują się w kościele św. Bernardyna w L’Aquila. Jest patronem kaznodziejów i chorych na płuca.

Marsz dla Życia i Rodziny w Toruniu już w niedzielę. W. Furmanek: Chcielibyśmy współpracować z Duchem Świętym w oddziaływaniu na innych

Możemy dawać świadectwo, ale nasze świadectwo jest tylko małym fragmentem tego, co działa Duch Święty. Chcielibyśmy współpracować z Duchem Świętym w oddziaływaniu na innych. Dlatego idziemy centrum miasta – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Waldemar Furmanek, organizator toruńskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

Ewangelia na niedzielę: nadzwyczajna codzienność zwyczajnego chrześcijanina

W uroczystość Wniebowstąpienia słyszymy zachętę: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”. Jezus powierza głoszenie Ewangelii wszędzie, wszelkiemu stworzeniu i w zwykłej codzienności, która dla przeciętnego chrześcijanina jest po prostu „całym światem”. Ks. Piotr Szyrszeń, wieloletni duszpasterz Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, pogłębia temat Bożych znaków i wiary w komentarzu do Ewangelii na niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, 12 maja.

Premier D. Tusk wymienił czterech ministrów. Nowi szefowie resortów to: T. Siemoniak, K. Paszyk, H. Wróblewska i J. Jaworowski

Nowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji został Tomasz Siemoniak, ministrem rozwoju został Krzysztof Paszyk, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego została Hanna Wróblewska, a Jakub Jaworowski stanął na czele resortu aktywów państwowych. Z rządu odchodzą kandydujący do Europarlamentu: Marcin Kierwiński, Bartłomiej Sienkiewicz, Krzysztof Hetman i Borys Budka. Nowi ministrowie zostaną formalnie powołani w poniedziałek.