DPA: Była kanclerz Niemiec dostała ofertę pracy z ONZ

Była kanclerz Niemiec Angela Merkel otrzymała ofertę pracy z Nowego Jorku. Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres chce, by Merkel, która w grudniu ustąpiła miejsca w Urzędzie Kanclerskim Olafowi Scholzowi, objęła stanowisko doradcy w ONZ – dowiedziała się agencja dpa ze źródeł w tej organizacji.

Papież Franciszek przeznaczył 100 tys. euro na pomoc dla migrantów na granicy Polski i Białorusi

Papież Franciszek polecił wysłać 100 tysięcy euro na rzecz grup migrantów „zablokowanych między Polską a Białorusią” i na pomoc dla Caritas Polska, by „stawić czoło kryzysowi migracyjnemu na granicy między obu krajami, wynikającemu z sytuacji konfliktowej, jaka trwa od ponad 10 lat” – podał we wtorek Watykan.

W niedzielę w Krynicy Zdroju odbędzie się pierwsze w nowym roku spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci

Rozpoczął się 2022 rok. Pierwsze w nowym roku regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci (PKRD) już w niedzielę w Krynicy Zdroju. „Przed nami wiele apostolskich zadań i wyzwań. Życzmy sobie nawzajem, abyśmy jak najwięcej osób zdołali przyprowadzić do Pana Jezusa i Jego Matki” – akcentuje o Piotr Dettlaff CSsR, opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

[TYLKO U NAS] Dr A. Bartoszewicz: Rok 2021 bardzo pozytywnie zaskoczył większość analityków. Spodziewaliśmy się znacznie dłuższego i bardziej kosztownego społecznie i gospodarczo okresu wychodzenia z pandemii. W wielu krajach sytuacja jest dzisiaj bardzo dobra

Rok 2021 bardzo pozytywnie zaskoczył większość analityków. Spodziewaliśmy się znacznie dłuższego i bardziej kosztownego społecznie i gospodarczo okresu wychodzenia z pandemii. W wielu krajach sytuacja jest dzisiaj bardzo dobra, znacznie lepsza, niż wieściły czarne scenariusze. Z kolejnymi falami zakażeń coraz lepiej radzą sobie wszystkie kraje. Mówimy o wzroście gospodarczym, odbudowaniu pozycji przedsiębiorców, transakcjach, które są realizowane, łańcuchach dostaw, które są odbudowywane. To, co nadal jest niebezpieczeństwem i ujawnia się co jakiś czas, to kolejne fale zachorowań, które wprowadzają niepewność oraz powodują ogromne zmiany np. w wycenie aktywów na giełdach, ale też istotnie zaburzają łańcuchy dostaw. Mamy do czynienia z szokami, które występują po pojawieniu się informacji o zidentyfikowaniu nowego wariantu koronawirusa – mówił dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w rozmowie z portalem Radia Maryja.