[NASZ TEMAT] D. Matecki o sytuacji Palestyńczyków: Odgrodzono ich wielkim murem, za którym ci ludzie mają ograniczane prawa człowieka

Widać, że ludzie są tam traktowani zupełnie inaczej. Jeśli ktoś jest Żydem, to jest inaczej traktowany, jeśli ktoś jest Palestyńczykiem, to dużo gorzej. Mówię to jako osoba, która nie jest zbyt przychylnie nastawiona do islamu, do całej wielkiej fali, która napływa do nas, do Europy, ale mając w świadomości to, że Polacy przez wiele lat nie mieli niepodległości, byli pod zaborami, byli pod okupacją sowiecką i niemiecką. Mogąc sobie wyobrazić empatycznie, co czuli, kiedy w każdej chwili ktoś mógł ich zabić, nie mieli praw, zabraniano im mówić po polsku, zabraniano im wywieszać swoją flagę, ograniczano im całkowicie wolność, to mogę wczuć się w sytuację ludzi, którzy żyją w Palestynie. Ciężko się dziwić, że oni chcą walczyć o swoją wolność – mówił Dariusz Matecki, radny Szczecina, przewodniczący Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim, prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

Głosowanie ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy

Ten, kto dobrze życzy polskiemu rolnictwu, powinien zagłosować dziś za całym pakietem unijnym – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z Januszem Wojciechowskim, unijnym komisarzem ds. rolnictwa. Dziś w Sejmie odbędzie się głosowanie ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy.

Na Jasnej Górze w łączności z Papieżem i sanktuariami świata rozpocznie się dziś modlitwa o ustanie pandemii. Transmisja w TV Trwam 

3 maja w Kościele obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W maryjne święto o godz. 18.00 na Jasnej Górze rozpocznie się szczególna modlitwa w łączności z papieżem Franciszkiem i sanktuariami świata o ustanie pandemii. Uroczystość będzie transmitowana w TV Trwam.

Prezydent o Konstytucji 3 Maja: Nasi przodkowie chcąc ugruntować wolność zdecydowali się na wielką reformę ustrojową

Nasi przodkowie chcąc ugruntować wolność i obronić zagrożoną niepodległość zdecydowali się na wielką reformę ustrojową – powiedział o Konstytucji 3 Maja prezydent Andrzej Duda. Konstytucja ta przywołuje do myślenia o wartościach demokratycznych i do ich aktywnej obrony – podkreślił prezydent Litwy Gitanas Nauseda.

Pod przewodnictwem papieża Franciszka odbędzie się Zwyczajny Konsystorz Publiczny

W Watykanie pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka odbędzie się dziś Zwyczajny Konsystorz Publiczny poświęcony kanonizacji 7 błogosławionych. Wśród nich jest Karol de Foucauld znany jako pustelnik Sahary, który poprzez świadectwo swojego życia chciał nawracać Kościół i świat. Po zakończeniu konsystorza najpewniej poznamy daty wyniesienia błogosławionych na ołtarze.

Kolejne uderzenie w grupę i następny sprzęt przekazany na walkę z pandemią

12 osób zatrzymano, którym łącznie przedstawiono kilkadziesiąt zarzutów, to efekt dalszych działań CBŚP i KAS w ramach śledztwa dot. grupy wytwarzającej m.in. faktury „kosztowe”. Tym razem Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej wydał postanowienia o zabezpieczeniu majątku należącego do podejrzanych o łącznej wartości 4 mln zł. W całej sprawie zabezpieczono mienie warte 21 mln złotych.