[TYLKO U NAS] A. Bujara: Wzrost cen gazu w podmiotach produkujących pieczywo wyniósł 600, a nawet 1000 procent. To będzie się przekładało na wzrost cen pieczywa lub na zamknięcie biznesu

Polskie tradycyjne piekarnie, które produkują pieczywo od podstaw, nie zostały objęte tarczą energetyczną, która zapewnia podmiotom wrażliwym cenę rządową. Przypomnijmy, że w tych podmiotach zostały zapisane szkoły, żłobki, szpitale, domy dziecka, ale jeśli chodzi o piekarnie, to muszą korzystać z cen wolnorynkowych. Dzisiaj ta cena to jest około 600 złotych za MWh, a cena gwarantowana to jest 200,17 złotych (…). Wzrost cen gazu w podmiotach produkujących pieczywo  (…) wyniósł o 600, a nawet 1000 procent. To będzie się przekładało na wzrost cen pieczywa lub na zamknięcie biznesu – powiedział Alfred Bujara, przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

26. Dzień Judaizmu

W Kościele katolickim 17 stycznia obchodzimy 26. Dzień Judaizmu pod hasłem „Przejście Pana: Dziś wychodzicie” Ustanowiony przez Episkopat Dzień Judaizmu ma pomóc katolikom w odkrywaniu judaistycznych korzeni chrześcijaństwa.