ZNP będzie protestował w Warszawie przeciwko propozycjom MEiN dotyczącym m.in. awansu zawodowego, czasu pracy nauczycieli czy systemu wynagradzania

Pod hasłem „Dość arogancji i braku szacunku dla nauczycieli” w Warszawie będzie dziś protestował Związek Nauczycielstwa Polskiego. To wyraz niezadowolenia z powodu zmian, jakie mają nastąpić w sferze polityki edukacyjnej. Dotyczą one m.in. awansu zawodowego, czasu pracy nauczycieli czy systemu wynagradzania.

Toruńskie sanktuarium: Wernisaż wystawy „Sakramentki i Redemptoryści w Powstaniu Warszawskim” – historia największej daniny krwi wśród osób konsekrowanych podczas II wojny światowej

W niedzielę – 10 października – na placu przed sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbędzie się wernisaż wystawy „Sakramentki i Redemptoryści w Powstaniu Warszawskim”. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Dziś Zawierzenie Polski i Kościoła św. Józefowi

Dziś, w święto Matki Bożej Różańcowej, w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, dokona aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 18.00. Transmitowana będzie ona w Radiu Maryja i TV Trwam.