[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Praktyka obozu lewicy polega przede wszystkim na tym, aby wywołać strumień negatywnych emocji, bo M. Kidawa-Błońska nie ma z A. Dudą najmniejszych szans

Praktyka obozu lewicy polega przede wszystkim na tym, aby wywołać strumień negatywnych emocji, bo w takiej konkurencji na osobowości, na programy, na charaktery Małgorzata Kidawa-Błońska nie ma z Andrzejem Dudą najmniejszych szans – podkreślał prof. Mieczysław Ryba, politolog i historyk, w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Prof. E. Łon: Warto być patriotą gospodarczym

Niegdyś postawa patriotyczna w sferze gospodarczej skłaniała Władysława Grabskiego do utworzenia złotego – jednej waluty dla całej Polski po okresie zaborów. Dziś postawa patriotyczna oznacza np. w tym kontekście obronę prawa Polski do prowadzenia własnej polityki pieniężnej. Niemniej jednak i wówczas i obecnie uważa się, że własna waluta jest wielkim dobrem materialnym, które pełni istotną rolę w funkcjonowaniu naszej gospodarki – podkreślił prof. UEP dr hab. Eryk Łon.