[TYLKO U NAS] Min. M. Woś: Poczucie bezpieczeństwa Polaków jest na najwyższym poziomie. To zasługa reform wymiaru sprawiedliwości, ale również w innych obszarach

Jakie było poczucie bezpieczeństwa? Otóż za rządów PO oscylowało w granicach 50-60 proc. Natomiast my mamy 89 proc. Tylu Polaków deklaruje, że czuje się bezpiecznie. Poczucie bezpieczeństwa jest na najwyższym, historycznym poziomie i to zasługa oczywiście reform wymiaru sprawiedliwości , reformy prokuratury, sprawnie działających instytucji państwa, ale też reform w każdym innym obszarze państwa – mówił we wtorkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam minister ds. humanitarnych Michał Woś.

PE: Kolejne wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego

Dziś odbędzie się kolejne wysłuchanie polskiego kandydata na komisarza do spraw rolnictwa Janusza Wojciechowskiego. Będzie to ostatnia szansa polityka na zdobycie przychylności eurodeputowanych. W przeciwnym razie może nie dostać pozytywnej rekomendacji do zasiadania w Komisji Europejskiej.

Bezpieczeństwo energetyczne Polski tematem konferencji na WSKSiM w Toruniu

W Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dziś konferencja pt. „Bezpieczeństwo Energetyczne Polski”. W naukowym spotkaniu wezmą udział m.in. minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Głos zabierze także poseł Maciej Małecki, szef sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

Rozmowy płacowe w PGG z udziałem ministra energii

Z udziałem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego w katowickiej siedzibie Polskiej Grupy Górniczej (PGG) rozpoczęła się w poniedziałek rano kolejna runda rozmów płacowych. Związkowcy liczą, że spotkanie zakończy się porozumieniem dotyczącym chociaż części zgłoszonych postulatów.

Strasburg: Rozpoczęcie sesji plenarnej

W Strasburgu rozpoczęło się posiedzenie plenarne Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowani obradować będą do czwartku. Wielu z nich już teraz oczekuje przesłuchań komisarzy, które zgodnie z wynikiem obrad Konferencji Przewodniczących mają odbyć się pomiędzy 30 września a 8 października. Z kolei głosowanie en bloc nad nowym składem Komisji Europejskiej zaplanowano na 23 października.