fot. pixabay.com

W wielu regionach pogodnie; na północy słabe opady deszczu

Jak informuje IMGW Północna Europa pozostanie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi i ośrodkami licznie rozlokowanymi od Atlantyku, przez Skandynawię, po Arktykę. Reszta kontynentu będzie pod wpływem rozległego wyżu rozciągającego się od Płw. Iberyjskiego po zachodnią Rosję. Polska pozostanie pod wpływem wyżej wymienionego wyżu, jednak przejściowo będzie oddziaływał rozmywający się front ciepły związany z niżem znad M. Norweskiego. Napływać będzie powietrze polarne morskie.Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa. Przewiduje się spadek ciśnienia.

Zachmurzenie umiarkowane i duże, na północy kraju słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 18 st. C do 22 st. C, jedynie nad morzem i na północnym wschodzie od 13 st. C do 17 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, na wschodzie i wybrzeżu porywisty, z kierunków zachodnich. Nad morzem i w Sudetach porywy wiatru do 55 km/h, w Karpatach do 60 km/h.

W nocy na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz gdzieniegdzie słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. C w Karpatach, około 10 st. C na wschodzie i wybrzeżu, do 14 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, po północy na wybrzeżu dość silny, na północy i zachodzie porywisty, południowo-zachodni. Nad ranem na wybrzeżu oraz w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 85 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl