fot. Paweł Palembas

Na południu i wschodzie kraju pochmurnie; miejscami deszczowo. Pozostała część Polski słoneczna

Jak informuje IMGW, Europa północna i zachodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami odpowiednio nad północną częścią Półwyspu Skandynawskiego i nad północnym Atlantykiem oraz związanym z nimi rozległym układem frontów atmosferycznych.

Pozostała część Europy nadal będzie się w zasięgu klina wyżowego, w obszarze podwyższonego ciśnienia. Przeważająca część kraju będzie w zasięgu klina wyżowego, jedynie województwa północne znajdą się na skraju niżu znad północnej Skandynawii. Napłynie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie nieznacznie spadało.

W piątek zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane i duże, na wschodzie kraju miejscami małe. Na północy i zachodzie oraz na południu Małopolski i Podkarpacia przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. do 23 st., chłodniej na wybrzeżu i terenach podgórskich, tam od 16 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich, na południowym wschodzie kraju z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl