fot. flickr.com

W pierwszy dzień nowego roku szkolonego spore zachmurzenie

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i częściowo Skandynawia znajdą się pod wpływem wyżu znad Morza Białego. Słabe wyże kształtować będą pogodę częściowo na zachodzie i południu kontynentu. Na pozostałym obszarze zaznaczać się będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem niżu, którego ośrodki znajdą się nad południowym Bałtykiem oraz nad Białorusią i Ukrainą. Północno wschodnia i początkowo również wschodnia część kraju pozostaną w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek na zachodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu, na wschodzie kraju okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 20 mm. Na północnym wschodzie możliwe burze. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 14 st. na wschodzie kraju oraz w rejonach podgórskich do 20 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, miejscami porywisty, północno-zachodni. W burzach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i opady deszczu. W centrum, na południu i na południowym wschodzie kraju opady okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 25 mm. Na północnym wschodzie początkowo możliwe burze. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 11 st. do 15 st., a w rejonach podgórskich od 7 st. do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu Polski porywisty, zachodni i północno-zachodni, na północy kraju skręcający na północny. W burzach porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj