fot. Paweł Palembas

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą obszary obniżonego ciśnienia, tylko Skandynawia i Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu niżów. Polska będzie w obszarze lekko obniżonego ciśnienia w strefie pofalowanego frontu chłodnego. Front ten będzie rozdzielał upalną, zwrotnikową masę powietrza na wschodzie kraju od nieco chłodniejszej polarno-morskiej masy powietrza na zachodzie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie wolno spadać.

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na zachodzie Polski przelotne opady deszczu, na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu, burze i burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, w centrum i na wschodzie do 30 mm, a na południu do 60 mm.

Temperatura maksymalna od 22 st., 25 st. na zachodzie i północy kraju do 30 st. na wschodzie, na Pogórzu od 21 st. do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na wschodzie początkowo południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające, na wschodzie kraju również burze. Rano miejscami, zwłaszcza na południu, krótkotrwałe mgły zmniejszające widzialność do 100 m. Prognozowana wysokość opadów na wschodzie i południu kraju do 30 mm. Temperatura minimalna od 14 st. do 18 st., na południowym wschodzie do 20 st. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie na wschodzie Polski również burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm, a na południowym wschodzie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st., 23 st. na północy kraju do 28 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Prognozowana suma opadów w czasie burzy do 20 mm.

Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W czasie burzy wiatr porywisty. W piątek w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj